• DOLAR
  13,5814
  %-0,06
 • EURO
  15,2721
  %-0,10
 • ALTIN
  794,92
  %0,09
 • BIST
  1.951,17
  %0,31
Muhteşem Mezuniyet Töreni

Muhteşem Mezuniyet Töreni

Boğazlıyan Cumhuriyet Ortaokulundan mezun olan 43 öğrenci için mezuniyet töreni düzenlendi.

Özel Ersoylar Çay Bahçesinde düzenlenen mezuniyet töreninde, mezun olan öğrenciler sevinçlerini öğretmenleri, anne ve babalarıyla birlikte yaşadı.

İftar yemeğinden hemen sonra başlayan tören Okul Müdürü Yener Eseyel’in konuşması, mezun olan öğrencilere mezuniyet belgelerinin öğretmenleri tarafından takdim edilmesi, kep atma töreni, yaş pastanın kesilmesi, dilek balonlarının gökyüzüne bırakılmasının ardından halaylarla devam etti.

Boğazlıyan Cumhuriyet Ortaokulu Müdürü Yener Eseryel, “Bu mezuniyet törenin düzenlememizin amacı öğrencilerimize her zaman yanlarında olduklarını belli etmek ve onları böylesi güzel bir etkinlikle arkadaşları, öğretmenleri, anne ve babalarıyla birlikte bu sevinci yaşamalarıyla ödüllendirmekti. Öğrencilerimizin birbirilerini örnek almaları ve motivasyonlarını yüksek tutmaktı amacımız. Mezun olan bütün öğrencilerimize başarıların devamını diliyorum” diye konuştu.

Eseryel, velilere yönelik yaptığı konuşmada ise, “Değerli velilerimiz emanet olarak aldığımız evlatlarınızı, bir ebeveyn olarak bütün idarecilerim, öğretmenlerim, personelim ile hizmet ederek onların daha kendinden emin, ne istediğini bilen, hedefleri için cesaretle hareket eden, bilgili, görgülü, yaşamı seven, yaşatmayı görev bilen sevgi dolu bireyler olarak yetiştirmek için elimizden geleni yaptık ve büyük ölçüde başardığımıza da inanıyorum” dedi.

Konuşmasında öğrencilere de seslenen Eseryel, “Sevgili gençler, okula ilk başladığınız günden bu güne dek, eğitildiniz. Bilgi ve erdemle donatıldınız nihayetinde bir mezuniyet yaşıyorsunuz. Biliniz ki her mezuniyet bir başka basamağın başlangıcıdır. Lise hayatınızın bitmesi yeni bir hayata başlangıcınız olacaktır. Sizlerin gelecekte başarıyla okulunuzu, bizleri ve ailelerinizi en iyi temsil edeceğinize olan inancım tamdır. Değerli meslektaşlarım, bir anne, bir baba şefkati ile kucaklayıp, erdem ve bilgi ile donattığınız bir nesli daha bugün buradan uğurluyoruz. Onlara gösterdiğiniz kılavuzluk ve ilgi için sizlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM