• DOLAR
  %0,09
 • EURO
  %1,11
 • ALTIN
  %0,73
 • BIST
  %1,17
MUHTEŞEM ORGANİZASYON

MUHTEŞEM ORGANİZASYON

KAYSERİ YOZGATLILAR FEDERASYONU’NDAN MUHTEŞEM ORGANİZASYON

PROTOKOLDEN DENİZ ÇAĞAN’A TEŞEKKÜR

YAKLAŞIK 1000 KİŞİ ARABAŞI SOFRASINDA BULUŞTU

Kurulduğu günden bu yana birçok önemli çalışmaya imza atan Kayseri Yozgatlılar Federasyonu, düzenlediği arabaşı etkinliğinde binlerce kişiyi biraraya getirdi. Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’nin de katılımı ile gerçekleştirilen arabaşı etkinliğine Siyaset spor ve iş dünyasından çok sayıda isim katıldı.

Mahal Balo ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen Geceye AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, Önceki Dönem Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, MHP İl Başkanı Adnan İncetoprak, AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, Garnizon Komutanı Hava Tuğ.Gen.Haldun Taşhan, Kayseri Büyükşehir Belediyesi Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy, Kayseri Sanayi Odası Başkanı Mehmet Büyüksimitci, Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Altun, Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Talas Belediyesi Başkanı Mustafa Yalçın ilçe belediye başkanları, Yozgat İlçe Belediye Başkanları, CHP eski İl Başkanı Ümit Özer, Yozgatlılar Derneği Onursal Başkanı Mustafa Çağan, Yozgat Belediye Başkanları, İstanbul Yozgatlılar Federasyonu Başkanı Ahmet Yılmaz. Trakya Yozgatlılar Federasyonu Başkanı Burhan Koç, Kocaeli Yozgatlılar Derneği Başkanı Salih Ata, STK temsilcileri ve çok sayıda Yozgatlı katıldı.

1000’in üzerinde davetlinin katıldığı gecenin açılışında konuşan Kayseri Yozgatlılar Federasyonu Genel Başkanı Deniz Çağan, Yozgatlılar Federasyonu olarak iş dünyasını Boğazlıyan’da Fuat Oktay Organize Sanayi için bir araya getirdiklerini belirterek, “Kayseri Yozgatlılar Federasyonu olarak Kayseri-Yozgat arasında köprü olduk ve iş dünyasını Yozgat’ta biraraya getirdik. Bugün burada yaptığımız organizasyonla da bir sevgi köprüsü kurduk” dedi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Başkanı Memduh Büyükkılıç ise, Federasyon Başkanı Deniz Çağan ve Çağan ailesini tebrik etti.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, Yozgat denilince akla ata topraklarının geldiğini belirterek, “Annesi ve babası Yozgatlı olan bir kardeşiniz olarak Bozok yaylasının yiğit evlatları ile birarada olmaktan çok mutlu oldum” dedi.

Kayseri Milletvekili İsmail Tamer de, Başkan Deniz Çağan’ı böyle bir organizasyonu yaptığı için tebrik ederek, “Yolu açık olsun. Allah ona daha güzel yaptırmayı nasip etsin” dedi.

AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer ise, “Yozgat havasını teneffüs etmekten, Yozgatı Kayseri’de yaşamış olmaktan ayrıca mutlu olduğumu ifade etmek isterim. Yozgat, yiğidin harman olduğu diyar biliyorum ki burada yaşayan kardeşlerim ve Yozgat dışında yaşayan kardeşlerimiz, doğdukları yer değil doydukları yeri mesken edinmişler ama biliyorum ki Yozgatlı kardeşlerimizin her daim Yozgatla bağlarını hiçbir zaman koparmadılar. Bu gün sayın bakanlarımızı ve değerli hazirunu biraraya getiren başta Deniz başkanım olmak üzere her bir kardeşime teşekkür ediyorum” dedi.

Önceki Dönem Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız da, “Gerek Kayseri’de gerek Karaman da gerekse Yozgat’ta gerekse iç anadolunun farklı şehirlerde arabaşı fakir zengin ayrımı yapmaksızın her evde olabilen bir yiyecek. O yüzden bir kültürel alışverişin merkezi oldu. O sebeple bunun son derece önemli olduğunu söylemek istiyorum” diye konuştu.

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki ise, “Dost Köyüne Bahanesiz Gidilmez” sözünü hatırlatarak, “Bizde bu gün Deniz Çağan kardeşimiz davet etti. Tabi arabaşı bu işin bahanesi önemli olan dostları görmek sizlerle birarada olmak mutluluk kaynağı” dedi.

Konuşmaların ardından yöresel bir damak tadı olan arabaşı ikramında bulunuldu. Etkinlik yapılan yemek duasının ardından sona erdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM