• DOLAR
  %0,13
 • EURO
  %0,09
 • ALTIN
  %-0,42
 • BIST
  %2,74
MUHTEŞEMSİN YOZGAT

MUHTEŞEMSİN YOZGAT

Yozgat’ın evladı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın katılımlarıyla AK Parti Yozgat Seçim Karargahı açıldı. Gönül Belediyeciliği’ne büyük coşku ve muhteşem bir kalabalıkla destek veren Bozok diyarının yiğit insanlarına teşekkür eden Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay’ın karargah açılışına Boğazlıyan AK Parti İlçe Teşkilatı da tam kadro katıldı.

                AK Parti Boğazlıyan Belediye Başkan adayı Gökhan Coşar, İlçe Başkanı Osman Düğenci ve Belde Belediye Başkan adayları da platforma çıkarak Cumhurbaşkanı Yardımcısı ile birlikte seçim karargah bürosunun kurdele kesimine ortak oldular.

Yozgat’ın evladı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın katılımlarıyla AK Parti Yozgat Seçim Karargahı açıldı.

Gönül Belediyeciliği’ne büyük coşku ve muhteşem bir kalabalıkla destek veren Bozok diyarının yiğit insanlarına teşekkür eden Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay’ın karargah açılışına Boğazlıyan AK Parti İlçe Teşkilatı da tam kadro katıldı.

Dün sabah saatlerinde AK Parti Boğazlıyan Belediye Başkan adayı Gökhan Coşar, İlçe Başkanı Osman Düğenci, Belde Belediye Başkan adayları, il genel meclisi ve belediye meclis üyesi adayları ile ilçe yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda partili Yozgat’a hareket etti.

-“YOZGAT’TA DA YALNIZ BIRAKMADILAR”-

Yozgat’ın yetiştirdiği, Yozgat’ın evladı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ı Yozgat’ta da yalnız bırakmayan AK Parti Boğazlıyan İlçe Teşkilatı’nın tam kadro katılması dikkat çekerken, seçim karargah açılışında AK Parti Boğazlıyan Belediye Başkan adayı Gökhan Coşar, İlçe Başkanı Osman Düğenci ve Belde Belediye Başkan adayları da platforma çıkarak Cumhurbaşkanı Yardımcısı ile birlikte seçim karargah bürosunun kurdele kesimine ortak oldular.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, AK Parti Yozgat İl Başkanlığınca düzenlenen Seçim Karagah Merkezi açılışına katıldı.

Memleketi Yozgat’ın gönlünde ayrı bir yeri olduğunu vurgulayan Oktay, bunun için her yerde Yozgat ve Yozgat’ın sorunlarıyla ilgilendiğini, her fırsatta buraya gelmek için gayret gösterdiğini söyledi.

Gece-gündüz millete hizmet için çalıştıklarını, geride kalan 16 yıllık dönemde, ekonominin hızlı ve istikrarlı bir büyüme performansı ortaya koyduğunu kaydeden Oktay, “Kişi başı milli gelirimizi 3 kat artırarak 10 bin doların üzerine çıkardık. Türkiye’ye 16 yılda 1,6 trilyon lira kamu yatırımı gerçekleştirdik. Şu anda dünyanın 17’nci, Avrupa’nın 6’ncı büyük ekonomisi konumundayız. Satın alma gücüne göre dünyanın 13’üncü büyük ekonomisiyiz. 2020’de inşallah 12’nci sıraya yükseleceğiz, bunun için gayret ediyoruz. İstikrarlı politikalarımız sayesinde 16 yılda 209 milyar dolar doğrudan yabancı yatırıma ev sahipliği yaptık” dedi.

“16 yılda her yıl ortalama 5,7 büyüdük” diyen Oktay,  Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde ve liderliğinde gösterdiğimiz gayret ve çabalar neticesinde oluşan Türkiye’nin 16 yıllık kazanımları hepimiz için çok değerlidir. Tüm bu gayretlerimizin sonucunda sadece belli çevreler değil, işçisiyle, esnafıyla, sanayicisiyle, çiftçisiyle, kamu kesimiyle, özel kesimiyle, 81 ilimizle 82 milyonun tamamı kazanmıştır” şeklinde ifade etti.

AK Parti iktidarı döneminde Yozgat’a yapılan yatırımlardan da bahseden Oktay, şunları aktardı.

“Yozgat’a 16 milyar lira yatırım yaptık. Yozgat’ımıza bir üniversite kazandırdık. Bozok Üniversitesi her geçen gün daha da büyümektedir. Eklenen yeni ana bilim dalı ve bölümlerle öğrenci sayısı 20 bine yükselmiştir. Bu aynı zamanda Yozgat’ın kalkınması için de önemli. Yozgat’ı üniversitenin yanı sıra, adalet, Diyanet ve polis eğitim merkeziyle adeta bir eğitim şehri haline getirdik. Mahallelerimize ve köylerimize 2 bin 500 yeni derslik yaparak, ilk ve ortaöğretimde de büyük bir atılım gerçekleştirdik. Yükseköğrenim yurtlarımızın kapasitesini 5 bine çıkardık. Kalkınma hamlemizi gerçekleştirmemiz için yerel yönetimlerin büyük desteğine ihtiyacımız var.”

 

31 Mart yerel seçimlerinin ülke için önemli bir dönüm noktası olduğunu, seçimlere her zamankinden daha büyük bir şevkle, daha büyük bir azimle çalışmak ve hazırlanmak gerektiğini de sözlerine ekleyen Oktay, “2023 Türkiyesi’nin modern şehirlerini inşa ederken, tarih ve medeniyetimizden kopmadan, şehirlerimizin karakterini koruyacak ve şehirlerimizin markalaşmasını sağlayacağız. Seçimlerde amacımız sadece belediye başkanlıklarını kazanmak değildir, bununla birlikte milletimizin gönlündeki yerimizi mümkün olan en üst seviyeye çıkarmaktır. Bunun için gönül belediyeciliği diyoruz, bunun için gönül siyaseti diyoruz. Gücümüzün kaynağı, her zamanki gibi milletimizdir. Hep birlikte çalmadık kapı, sıkmadık el, girmedik gönül bırakmayacağız” dedi.

Milletin desteğiyle 2023 hedefleri, 2053 ve 2071 vizyonları yolundaki yürüyüşe devam ettiklerini aktaran Oktay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da en iyi hizmetleri vatandaşlara ulaştırmaya devam edeceklerini kaydetti.

Konuşmaların ardından seçim irtibat bürosunun açılışı gerçekleştirildi. Açılışa AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer, AK Parti Yozgat Belediye Başkan adayı Celal Köse, AK Parti il ve ilçe teşkilatları ile çok sayıda vatandaş katıldı. Oktay, daha sonra Yozgat Valiliğini ziyaret etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM