• DOLAR
  13,3869
  %-0,28
 • EURO
  15,1954
  %-0,32
 • ALTIN
  790,38
  %-0,62
 • BIST
  2.048,01
  %0,29
Mülteci ve Sığınmacı Çocuklar Etkinliklerle Bir Arada

Mülteci ve Sığınmacı Çocuklar Etkinliklerle Bir Arada

Aile ve Sosyal Politikalar Yozgat İl Müdürü Abdullah Neşeli, “İl genelindeki çocukların haklarını korumak, kişisel ve ruhsal gelişimlerine katkı sağlamak bizim en öncelikli görevimizdir” dedi.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü İl Çocuk Hakları Komitesi tarafından ‘Sosyal Uyum Projesi’ kapsamında Türk ve Suriyeli çocuklar çeşitli etkinliklerle bir araya geldiler.
Proje kapsamında Türk ve Suriyeli çocuklar Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu ve Müzeyyen Çok değerli İlkokulunda öğrenim gören mülteci ve sığınmacı çocuklar Çocuk Hakları İl Koordinatörü Sevda Şahin, tarafından bir araya getirilerek dünyanın bir çok ülkesinde çiğnenen çocuk hakları konusunda bilgilendirildiler.

Eğitici bilgilendirmenin sonunda çeşitli oyunlar ve etkinliklerle hoş zaman geçirdiler ve arkadaşlıklarını pekiştirdiler. Çocuklar bu etkinliklerle farklı bir ülkede bulunmanın psikolojisinden ve uzaklaştıkları savaşın etkisinden uzak tutulmaya çalışıldı.

Aynı zamanda yapılan bu etkinliklerle mülteci ve sığınmacı çocuklara  Türk misafirperverliği gösterilmeye ve birlikte yaşam kültürü  öğretilmeye çalışıldı.
Aile ve Sosyal Politikalar Yozgat İl Müdürü Abdullah Neşeli, “İlimiz genelindeki çocukların haklarını korumak, kişisel ve ruhsal gelişimlerine katkı sağlamak bizim en öncelikli görevimizdir. İl Müdürlüğü olarak İlimizde geçici süre konaklayan mevsimlik tarım işçilerinin çocukları dahil tüm çocuklara yönelik sosyal hizmet ve çocuk odaklı projeler devam edecektir” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM