• DOLAR
  %0,09
 • EURO
  %0,37
 • ALTIN
  %-0,15
 • BIST
  %2,74
MYO’DAN BÜYÜK BAŞARI

MYO’DAN BÜYÜK BAŞARI

Boğazlıyan Meslek Yüksekokulu’ndan TÜBİTAK 1001 Projesinde Büyük Başarı.

Bozok Üniversitesi’nin bilimsel çalışmalara ve TÜBİTAK projelerine verdiği büyük önem bir başarı daha getirdi.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, “Eğer bir yerde başarıdan söz etmek gerekiyorsa orada muhakkak bir çalışma, çaba ve gayret söz konusudur. Akademisyenimizin kabul edilen projesi, bu anlamda ciddi bir çalışma ve gayretin ürünüdür” dedi.

Boğazlıyan Meslek Yüksekokulu Öğretim Üyelerinden Dr. Öğr. Üyesi Nurcan Doğan’ın yürütücülüğünü üstlendiği ve Dr. Öğr. Üyesi Cemhan Doğan’ın da araştırmacı olduğu, Fungal katı hal fermantasyonu ile biyozenginleştirilmiş buğday, mısır ve pirinç unlarının üretiminde, UV-B uygulaması isimli proje TÜBİTAK tarafından desteklendi.

Boğazlıyan Meslek Yüksekokulu Öğretim Üyelerinden Dr. Öğr. Üyesi Nurcan Doğan’ın yürütücülüğünü üstlendiği ve Dr. Öğr. Üyesi Cemhan Doğan’ın araştırmacı olduğu, Araştırma Destek Programları Başkanlığı (ARDEB)’na önerilen “Fungal katı hal fermantasyonu ile biyozenginleştirilmiş buğday, mısır ve pirinç unlarının üretimi: UV-B uygulaması, karakterizasyon ve model gıdada kullanımı” isimli proje TÜBİTAK tarafından desteklendi.

Desteklenen proje, 2022 yılı 1. döneminde 1001 programı kapsamında sunulan 1992 proje önerisinden 1851’i bilimsel değerlendirmeye alınarak yapılan değerlendirme sonucu 306 proje önerisinin desteklenmesine, 154 proje önerisi ile de bir sonraki dönemi beklemeden 28 Temmuz 2022 tarihine kadar başvuru yapılabilmesine karar verildi.

Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, TÜBİTAK 1001 programları  kapsamında projesi kabul edilen öğretim elemanlarını kutladığı açıklamasında; “Üniversite olarak bilimsel çalışmalara ve TÜBİTAK projelerine büyük önem veriyoruz. Eğer bir yerde başarıdan söz etmek gerekiyorsa orada muhakkak bir çalışma, çaba ve gayret söz konusudur” dedi.

Prof. Dr. Karadağ, “Değerli akademisyenimizin kabul edilen projesi, bu anlamda ciddi bir çalışma ve gayretin ürünüdür. Proje sahibi hocalarımızı  tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM