• DOLAR
  13,4078
  %0,23
 • EURO
  15,2052
  %0,40
 • ALTIN
  793,86
  %0,42
 • BIST
  2.014,21
  %-1,36
MYO’LAR İŞGÜCÜNE KATKI SAĞLIYOR

MYO’LAR İŞGÜCÜNE KATKI SAĞLIYOR

Özel sektörün ve sanayicilerin ihtiyaç duyduğu alanlarda kalifiye eleman yetiştirmesi noktasında meslek yüksekokullarının önemli olduğuna dikkat çeken Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, farkındalık prensibine dayalı, sorgulayıcı, sorumlu, üretken, yüksek donanımlı teknik bilgi ve becerilere sahip aranan elemanlar yetiştirmesi açısından meslek yüksekokullarını önemsediklerini söyledi.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Yozgat Bozok Üniversitesi Meslek Yüksekokulları Koordinatörlüğü (MEYOK) tarafından düzenlenen toplantıya katıldı. Yozgat Meslek Yüksekokulu ev sahipliğinde gerçekleştirilen MEYOK toplantısında Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Şenol Akın, Prof. Dr. Yücel Güney, Genel Sekreter Prof. Dr. Uğur Kölemen ve Meslek Yüksekokulları Müdürleri hazır bulundu.

Özel sektörün ve sanayicilerin ihtiyaç duyduğu alanlarda kalifiye eleman yetiştirmesi noktasında meslek yüksekokullarının önemli olduğuna değinen Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, farkındalık prensibine dayalı, sorgulayıcı, sorumlu, üretken, yüksek donanımlı teknik bilgi ve becerilere sahip aranan elemanlar yetiştirmesi açısından meslek yüksekokullarını önemsediklerini aktardı.

Yozgat Bozok Üniversitesi bünyesinde alanları itibariyle sağlık, adalet, sosyal ve teknik bilimler temelinde tercih edilirliği yüksek, güçlü meslek yüksekokullarının olduğunu dile getiren Rektör Prof. Dr. Karadağ, Üniversitenin Meslek Yüksekokulları Koordinatörlüğü’nce mutat olarak düzenlenen bu toplantılarla meslek yüksekokullarının var olan potansiyellerini daha verimli ve görünür kılmak çabasında olduklarını kaydetti.

MEYOK toplantılarının rutin bir toplantı olarak algılanmaması gerektiğine de vurgu yapan Rektör Prof. Dr. Karadağ, “MYO özelinde çıkarılan E-bülten, MYO’larımızın etkinlik ve faaliyetlerin içerik ve detaylarının duyurulması ve farkındalık kazandırılması noktasında örnek teşkil etti. Kendi cenahınızda münferit olarak yapılan her türlü faaliyetin görünür kılınması anlamında oldukça önemli. Bu görünürlük ve farkındalık marka üniversite olma vizyonumuzun daha hızlı bir şekilde vücut bulması anlamında bizlere güç katıyor” dedi.

Konuşmasının sonunda yapılacak toplantının üniversite açısından verimli geçmesini temenni eden Rektör Prof. Dr. Karadağ, “Öneri, istek, talep ve çözüm önerilerinizi lütfen bizlerle paylaşın. Birlikte ve beraberce potansiyel ve değerlerimizi daha görünür ve kullanılabilir bir konuma hep birlikte taşıyalım. Yozgat Bozok Üniversitesi’nin,  Meslek Yüksekokulları özelinde başarı hikayesini sizlerin emek ve çabalarıyla birlikte yazalım” ifadelerini kullandı.

Toplantının sonrasında Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ Yozgat Meslek Yüksekokulu bünyesindeki faaliyetlerini sürdüren bölüm ve atölyelerde incelemelerde bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM