• DOLAR
  %0,02
 • EURO
  %-0,04
 • ALTIN
  %0,00
 • BIST
  %0,33
NEFES KESEN ŞENLİK

NEFES KESEN ŞENLİK

Boğazlıyan Kaymakamlığı himayesinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce Türk milletinin tarihsel yaşam sürecinde yarattığı kültürel değerlerden birisi olan halk oyunları şenliği düzenlendi.

Öğrenciler arasında grup çalışmasını artırmak ve birlikte hareket etme bilincini geliştirmek amacıyla düzenlenen halk oyunları şenliğinde tüm guruplar ilgiyle izlenip büyük beğeni aldı.

Boğazlıyan Kaymakamlığı himayesinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okullarda öğrenciler arasında grup çalışmasını artırmak ve birlikte hareket etme bilincini geliştirmek amacıyla düzenlenen etkinliklerden biri olan halk oyunları şenliği yapıldı.

Boğazlıyan Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen programa İlçe Kaymakamı Recep Aydın, Cumhuriyet Başsavcısı Gökhan Şahin, Belediye Başkan yardımcısı Feramuz Bozoğlu, Meslek Yüksek Okulu Müdürü Mustafa Kocakaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Kaymakam Aydın, halk oyunları şenliğinde temel eğitimde 17 okul arasından birinci olan Gazipaşa ortaokulu ve ortaöğretimde 2 okul arasından birinci olan Milli Şehit Kaymakam Kemal Bey Anadolu lisesi öğrencilerine kupalarını, katılım sağlayan diğer tüm öğrencilere de madalyalarını vererek başarılarından dolayı tebrik etti.

Halk oyunları şenliğinde tüm guruplar ilgiyle izlenip büyük alkış alırken, halk oyunlarının bir milletin coşkusunu, heyecanını, kahramanlıklarını anlatan, bulunduğu yörenin tarihini, kültürünü, kimliğini yansıtan en önemli olgulardan biri olduğu halk oyunlarının sürekli içinden çıktığı toplumun kendine özgü karakteristik özelliklerini yansıttığı vurgulandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM