• DOLAR
  %0,10
 • EURO
  %-1,12
 • ALTIN
  %-2,34
 • BIST
  %5,16
NEVRUZ ATEŞİ BOĞAZLIYAN’DA YAKILDI

NEVRUZ ATEŞİ BOĞAZLIYAN’DA YAKILDI

Baharın gelişini müjdeleyen Nevruz Bayramı nedeniyle ilçemiz Fatih İlkokulu’nda kutlama programı düzenledi. Şenlik havasında geçen kutlamalar, baharı müjdeleyen nevruzun birlik ve beraberliğe vesile olması temennisinde bulunuldu.

Baharın gelişini müjdeleyen Nevruz Bayramı nedeniyle Fatih İlkokulu’nda kutlama programı düzenledi.

Şenlik havasında geçen kutlamalar sonunda katılımcılara ikramlarda bulunulurken, baharı müjdeleyen nevruzun birlik ve beraberliğe vesile olması temennisinde bulunuldu.

Boğazlıyan Fatih İlkokulu’nda düzenlenen etkinlikte, Nevruz ateşinin yakılmasıyla başlayan kutlama programına; Boğazlıyan Kaymakamı Recep Aydın, Belediye Başkan V. Ömer Faruk Özalp, Cumhuriyet Başsavcısı Gökhan Şahin, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek, kurum müdürleri ile öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Kutlama etkinliklerinde örs üzerinde demir dövme geleneğinin yaşatılması ve yumurta tokuşturma yarışmaları ile devam ederken, etkinliklerde Nevruz ateşinin yakılmasının ardından katılımcılar yanan ateşin üzerinden atlayarak Nevruz coşkusuna ortak oldu.

Kaymakam Recep Aydın, baharın başladığı, doğanın uyandığı gün olarak kabul edilen 21 Mart Nevruz Bayramı’nı her yıl çeşitli etkinliklerle kutlanıldığını ifade ettiği konuşmasında; bugünler de kardeşliğin, birlik ve beraberliğin pekiştiğini vurguladı.

Kaymakam Aydın, “Nevruz, gündüz ve gecenin eşit olduğu, güneşin yüzünü güney yarım küreden kuzeye çevirdiği, tabiatın canlandığı, baharın müjdeleyicisi gündür. Türk kültüründe bereketi, kardeşliği, sevgiyi, huzuru ve barışı temsil etmektedir” dedi.

Belediye Başkan V. Ömer Faruk Özalp ise, nevruzun birlik, dirlik ve bir arada oluşumuz için müstesna günler olduğunu dile getirdiği açıklamasında; “Bereketin simgesi, doğanın yeni bir enerjiyle uyanışı, yüreklerimizin yeni umutlarla dolup taştığı ve yeni bir baharın müjdecisi olan Nevruz’un aynı zamanda birlik ve beraberliğimize vesile olmasını, dünyada huzur ve barışa vesile olmasını Cenabı Allah’tan niyaz ediyorum. Birçok yönüyle de yeni ve güzel yolculukların da başlangıcı olan bu anlamlı günü, bireysel ve toplumsal sevgi, saygı, hoşgörü, birlik beraberlik ve dayanışma içinde kutlanılması çok önemli. Nevruz, milletimizin sevgi ve saygı içerisinde yaşama isteğini müjdeleyen bir gündür” ifadelerine yer verdi.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri, örs döverek nevruz coşkusunu başlattı. Renkli görüntülerin oluştuğu şenlikte katılımcılara ikramlarda bulunuldu. Program Fatih İlkokulu öğrenciler ve öğretmenlerinin şiirleri ve halk oyunları gösterimi ile sona erdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM