• DOLAR
  %0,03
 • EURO
  %0,29
 • ALTIN
  %0,74
 • BIST
  %1,00
NÖROLOJİK HASTALIK İZLEM ÜNİTESİ AÇILDI

NÖROLOJİK HASTALIK İZLEM ÜNİTESİ AÇILDI

Yozgat Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde Kritik Nörolojik Hastalık İzlem Ünitesi Hizmete Açıldı.

Modern tıbbın bütün imkânları kullanılarak bölge halkına kaliteli sağlık hizmeti sunmayı amaçlayan Üniversitenin Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde Kritik Nörolojik Hastalık İzlem Ünitesi hizmete açıldı.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, “Üniversite olarak eğitim-öğretimde iddialı ve prestijli bir süreci yönetirken diğer taraftan tıp fakültemiz ve hastanemiz özelinde de yeni açılımlar yaşanmaktadır. Üniversitemiz her alanda büyüyor ve gelişiyor. Araştırma ve Uygulama Hastanemizde de çağın gerektirdiği önemli değişim ve dönüşümlerin yaşanıyor” dedi.

Yoğun Bakım ünitelerindeki nörolojik komplikasyonlara hızlı müdahale edebilmek amacıyla kurulan Kritik Nörolojik Hastalık İzlem Ünitesi’nin açılışına Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ferit Çiçekçioğlu, Hastane Başhekimi Prof. Dr. Arif Osman Tokat, Nöroloji Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Nermin Tanık, öğretim üyeleri ve hastane çalışanları katıldı.

Kritik Nörolojik Hastalık İzlem Ünitesi hakkında bilgi veren Nöroloji Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Nermin Tanık, açıklamasında; ünitenin nöroloji hastalarına birinci basamak yoğun bakım ünitesi olarak hizmet verdiğini belirtti. Özellikle asistan eğitimi içinde gerekli bir ünite olduğuna dikkat çeken Doç. Dr. Nermin Tanık, ünitenin sağlık anlamında önemli bir açığı kapatacağını söyledi.

Üniversitenin Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Arif Osman Tokat ise, Kritik Nörolojik Hastalık İzlem Ünitesi’nin hem nörolojik servisine hem de üniversite hastanesine hayırlı ve uğurlu olması temennilerinde bulundu.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ da yaptığı konuşmada Üniversitenin her alanda büyüdüğü ve geliştiğini ifade ederek Araştırma ve Uygulama Hastanemizde de çağın gerektirdiği önemli değişim ve dönüşümlerin yaşandığına dikkat çekti.

Rektör Karadağ, şunları söyledi.

“Üniversite olarak eğitim-öğretimde iddialı ve prestijli bir süreci yönetirken diğer taraftan tıp fakültemiz ve hastanemiz özelinde de yeni açılımlar yaşanmaktadır. Bir taraftan dekanlığımız, diğer taraftan başhekimliğimiz çok değerli hocalarımızla birlikte kendi birimlerinde olmayan ama potansiyel arz eden imkânları da oluşturarak yeni ünitelerin açılmasına vesile oluyorlar. Burada geleceğin alanında uzman doktorları yetiştiriliyor. O açıdan bu birimlerin olması çok elzem. Onların daha donanımlı yetişmeleri noktasında bu tür birimlerin önemli olmasının yanında özellikle kronik ve yoğun bakıma gelen hastalara hemen müdahale edilmesi açısından bu birimler oldukça önem arz etmektedir.

Başta nörolojideki tüm hocalarıma emek ve çabalarından dolayı teşekkür etmek istiyorum. Bu bir çalışmanın, bir emeğin ve gayretin ürünü. Ayrıca başhekimliğimize ve çalışanlarına böylesine önemli bir birimin açılmasında katkı sundukları için teşekkür etmek istiyorum. Dolayısıyla bu ünite hem eğitim öğretime önemli katkılar sunacak hem de Yozgat’ımıza katkı sunacaktır.”

Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ ve beraberindekiler açılışı yapılarak hizmete sunulan Kritik Nörolojik Hastalık İzlem Ünitesi’ni gezerek incelemelerde bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM