• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
NURDOĞAN GÜVEN TAZELEDİ

NURDOĞAN GÜVEN TAZELEDİ

İlim Yayma Cemiyeti (İYC) Yozgat Şubesi 5’inci Olağan Genel Kurulunda mevcut başkan Nurullah Nurdoğan, tek liste halinde girdiği seçimde güven tazeleyerek yeniden başkan seçildi.

İlim Yayma Cemiyeti (İYC) Yozgat Şubesi 5’inci Olağan Genel Kurul toplantısı Cemiyet Eğitim Merkezinde gerçekleştirildi.

İYC Eğitim Merkezinde gerçekleştirilen genel kurula; Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM)Müdürü Zafer Kişi, Bozok Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ahmet Karadağ, AK Parti Yozgat İl Başkanı Yusuf Başer, Eğitim Bir Sen Yozgat Şube Başkanı Kenan Şerefli, Eğitime Destek Platformu Başkanı Zeynel Önal, , siyasi parti ve STK temsilcileri, cemiyet üyeleri, kurum müdürleri ve davetliler katıldı.

İlim Yayma Cemiyeti Yozgat Şube Başkanı Nurullah Nurdoğan, kendisini yeniden bu göreve layık gördükleri için cemiyet üyelerine teşekkür ettiği açıklamasında; İlim Yayma Cemiyeti’nin ülkenin en köklü ve kamu yararına çalışan sivil toplum örgütlerinden biri olduğunu dile getirdi, 70 yılı aşan bir kurum olarak ülke genelinde ve Yozgat’ta eğitim ve sosyal alanında önemli çalışmalar yaptıklarını vurguladı.

Yozgat’ta 135 kişilik öğrenci yurdunda 90 erkek öğrencinin kaldığını belirten Nurdoğan, İlim Yayma Cemiyetinin Türkiye’de 200 şubesi 180’e yakın yurdu bulmaktadır. Bu yurtlarımızda 30 bin civarında erkek ve kız öğrencilerimiz kalmaktadır. Yozgat’ımızda 135 kişilik olan öğrenci yurdumuzda bugün 90 erkek öğrencimiz yurtta kalıyor. İlim Yayma Cemiyeti 1951 yılında kurulan ve Türkiye’nin ilk STK’sı ve 72 yıldan itibaren ilim irfan yolunda memleketin evlatlarına, topluma katkı vermeye gayret ediyor” dedi.

İYC Yozgat Şubesi Yönetimi şu isimlerden oluştu. Başkan Nurullah Nurdoğan, Yönetim Kurulu üyeleri; “Yusuf Yazıcı, Ali Cansever, Bilal Keskin, Şükrü Yalman, Cahit Bekir Kayhan ve Veysel Çekerek”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM