• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
O MARKETE CEZA YAZILDI

O MARKETE CEZA YAZILDI

“Raf ile Kasada Fi̇yat Farkı Olan İşletmeye Ceza Kesildi̇”

Zincir marketlerden birinde yapılan denetimde, 750 gramlık süzme peynirin etiket fiyatı ile kasa fiyatının farklı olduğu belirlendi. İşletmeye ceza kesildi.

İşyerlerinin daha önce de raf ve tezgâh fiyatları ile yazar kasa fiyatlarını kontrol etmeleri yönünde ikaz edilirken, buna rağmen bazı firmaların bu konuda hassas davranmadığı ortaya çıktı.

Yerköy Belediyesi Zabıta ekiplerince bir zincir markete ürünlere rafta farklı, kasada farklı fiyat uygulayan işletmeye ceza kesildi.

Zabıta Müdürü Hazer, “Raf ile Kasada Fi̇yat Farkı Olan İşletmeye Ceza Kesildi̇”

Yozgat’ın Yerköy ilçesinde, ürünlere rafta farklı, kasada farklı fiyat uygulayan işletmeye ceza kesildi.

Yerköy Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin marketlere yönelik denetimlerini aralıksız sürdürüyor.

İlçede bulunan zincir marketlerden birinde yapılan denetimde, 750 gramlık süzme peynirin etiket fiyatı ile kasa fiyatının farklı olduğu belirlendi. İşletmeye ceza kesildi.

“İKAZ EDİLDİ AMA; UYMADILAR”

Raf ve tezgâh fiyatı ile yazar kasa fiyatının aynı olması gerektiğini belirten Zabıta Müdürü Remzi Hazer, açıklamasında; Zabıta Kanununun çeşitli maddelerine göre işlem başlattıklarını belirtti, İşyerlerinin daha önce de raf ve tezgâh fiyatları ile yazar kasa fiyatlarını kontrol etmeleri yönünde ikaz edildiğini bildirdi.

Hazer, buna rağmen bazı firmaların bu konuda hassas davranmadığına dikkat çekti.Büyük firmalara güvenen vatandaşların, küçük miktarlarda da olsa kandırılmaması gerektiğini ifade eden Remzi Hazer, bunun firmalara da itibar kaybettirebileceğini ifade etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM