• DOLAR
  %0,51
 • EURO
  %-0,17
 • ALTIN
  %0,63
 • BIST
  %1,60
Öğrenci Servislerine “Kış Lastiği” Denetimi

Öğrenci Servislerine “Kış Lastiği” Denetimi

Boğazlıyan’da Emniyet Müdürlüğü Trafik görevlileri ve okul servis araç denetim komisyonu tarafından  okul servis faaliyetleri yapan araçlar ve sürücüleri kış lastiği ve okul servis yönetmenliği kapsamında denetlendi.

Karayollarında tüm kamyon, çekici, tanker, otobüs, minibüs ve kamyonet türü ticari araçların kullanmasını zorunlu kılan kış lastiği uygulaması, 1 Aralık 2018 tarihinde başladı. 1 Nisan 2019 tarihine kadar zorunlu olacak uygulamada, ıslak, karlı ve çamurlu zeminlerde, yaz lastiklerine oranla daha iyi yol tutuş ve yüksek güvenlik sağlayan kış lastiği kullanacak.

-“KAYMAKAM SİNANOĞLU’DA DENETİME KATILDI”-

Boğazlıyan Kaymakamı Davut Sinanoğlu ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek’in de katıldığı denetimlerde 1 Aralık’ta başlayan kış lastiği uygulaması ve zorunluluğunun öğrenci ve sürücü güvenliği için vazgeçilmez bir unsur olduğu hatırlatılarak, okul servis hizmetleri yönetmenliği kapsamında sürücülerin kurallara uymaları istendi.

İlçemizde kış lastiği uygulaması kapsamında okul servis araçlarına yönelik uygulama yapıldı. Kış lastiği uygulaması ile birlikte yapılan denetimlerde öğrenci servislerinin evrakları, kar lastikleri ve emniyet kemerleri kontrol edildi. Servislerle taşınan öğrenciler de emniyet kemeri takmaları konusunda uyarıldı, araca inip binme konularında bilgilendirdi.

1 Aralık’ta başlayan zorunlu kış lastiği uygulaması denetimleri Boğazlıyan’da da aralıksız sürüyor. Bu kapsamda; Boğazlıyan-Yozgat karayolunda Trafik ekiplerinin denetimlerine Boğazlıyan Kaymakamı Davut Sinanoğlu ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek’te katıldı.

Köylerden ilçe merkezine öğrenci taşıyan servis araçlarının lastiklerinin kış lastiği ve yeni olup olmadığını denetledi.

Kış lastiğinin önemi hakkında sürücüler bilgilendirilirken, kış lastiği kullanmayan sürücülere ceza uygulanacağı, denetimlerin aralıksız süreceği ve uygulamanın 1 Nisan 2019’a kadar devam edeceği vurgulandı.

Uygulama noktasında sürücülerle sohbet eden Boğazlıyan Kaymakamı Davut Sinanoğlu, “Sürücülerimiz kış aylarında daha da dikkatli olmalı. 1 Aralık’ta başlayan kış lastiği uygulaması ve zorunluluğu öğrenci ve sürücü güvenliği için vazgeçilmez bir unsur. Okul servis hizmetleri yönetmenliği kapsamında sürücülerin kurallara uymaları gerekiyor. Denetimler aralıksız sürecek ve uygulama 1 Nisan 2019’a kadar devam edecek” dedi.

Kaymakam Sinanoğlu, “Kontrole tabi tutulan araçlarda kış lastiğinin takılı olup olmadığı, bulunması gereken malzemelerin kontrolü, araçların ve sürücülerin öğrenci taşımaya uygun olup olmadığı konularında denetimler yapıldı. Denetimler, gerek trafik ekipleri gerekse jandarma ekipleri tarafından sürekli uygulanacak. Araç sürücülerimiz mutlaka trafik kurallarına uymaları gerekir” ifadelerinde bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM