• DOLAR
  8,4396
  %-0,19
 • EURO
  10,0747
  %0,06
 • ALTIN
  492,32
  %-0,95
 • BIST
  1.393
  %0,09
ÖĞRENCİLER EVDE KEYİFLİ VAKİT GEÇİRECEK

ÖĞRENCİLER EVDE KEYİFLİ VAKİT GEÇİRECEK

Boğazlıyan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, öğrenciler için “Evde Kal, Evde Eğlen-Öğren” dergisi hazırladı.

Çin’de ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alan Kovid 19 tedbirleri kapsamında okulların 30 Nisan tarihine kadar tatil edilmesi ile birlikte Boğazlıyan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, içerisinde oyun, deney, ilginç bilgiler, bulmaca, hikaye, uygulama, şiirler ve bilmecelerden oluşan “Evde Kal, Evde Eğlen-Öğren” dergisi hazırladı.

Boğazlıyan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan uzaktan eğitim ders etkinliklerinin yanısıra öğrenciler için zengin içeriği, mizah ve karikatürleri bulunan eğitici ve öğretici dergi hazırladı.

Boğazlıyan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek, “Çin’de ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alan Kovid 19’un ülkemize girişini ve yayılmasını engellemek amacıyla devletimiz birçok önlem aldı” dedi.

Bu kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okullarda eğitime 30 Nisan 2020 tarihine kadar ara verildiğini hatırlatan Şimşek, öğrencilerin evlerinde eğitimlerine devam etmeleri ve bilgilerini yenilemeleri için ilkokul, ortaokul ve lise düzeyine yönelik TRT-EBA TV ile Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden uzaktan eğitim verildiğini ve bu eğitimin verimli olmasının öğrencilerin katılımı, veliler ve öğretmenlerin iş birliği ve rehberliğiyle mümkün olduğunu söyledi.

Bu süreçte Boğazlıyan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak öğrencilere farklı öğrenme içerikleri hazırladıklarını belirten Şimşek, “Bunun için ‘Evde Kal, Evde Eğlen-Öğren’ dergisini hazırladık. Birbirinden güzel oyunlar, masallar ve eğlenceli içeriğiyle derginin öğrencilerin ilgisini çekeceğini düşünüyoruz. Gençler; bizim geleceğimiz, umudumuzdur. Bu dönemin en iyi şekilde değerlendirilmesi en büyük arzumuzdur” ifadelerine yer verdi.

Evde öğrencilerin vakitlerini eğlenceli bir şekilde geçirirken kitap okumaları tavsiyesinde de bulunan Şimşek, “Dergiye http://bogazliyan.meb.gov.tr adresinden ulaşılabilecek. Bu sürecin en kısa sürede bitmesini ve okullarımızın yeniden öğrencilerimizin gülüşleriyle şenlenmesini temenni ediyorum” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM