• DOLAR
  %0,10
 • EURO
  %1,37
 • ALTIN
  %1,06
 • BIST
  %1,49
ÖĞRENCİLER GELECEĞİ HAZIRLANIYOR

ÖĞRENCİLER GELECEĞİ HAZIRLANIYOR

2022-2023 Eğitim Öğretim yılında uygulamaya başlanılan “Boğazlıyan Kariyer Günleri Projesi” kapsamında düzenlenen programa Boğazlıyan İlçe Kaymakamı Recep Aydın, konuk oldu. Programda gençler merak ettiklerini sordu, Aydın cevapladı. Gençlerin meslek tercihi ve geleceğini şekillendirmek adına faydalı olabilecek programla gençlerin eğitimine önem verdiklerini, değerlerine bağlı bireyler olarak yetişmesinin önemli olduğunu belirten Kaymakam Aydın, akademik kariyer süreci ve mesleki tecrübelerini öğrencilerle paylaşarak, doğru hedeflerin belirlenmesi ve bilinçli tercihlerle öğrencilerin gelecekteki hayatlarını önemli ölçüde etkileyeceğini vurguladı.

-“BOĞAZLIYAN’DA ÖĞRENCİLER GELECEĞE HAZIRLANIYOR”-

Boğazlıyan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen ‘Kariyer Günleri Projesi’ kapsamında Yüksek Öğretim Kurumları Sınavına (YKS) girerek bir üst öğrenime devam edecek 12. sınıf öğrencilerinin akademik kariyer gelişimlerine katkı sağlamak, öğrencilerin Üniversitelerde tercih edecekleri eğitim alanlarını belirlemede öncülük etmek, öğrencilerin meslekleri her yönüyle tanımalarını sağlamak, seçecekleri meslekler kapsamında doğru hedefler belirleyerek, kişilik özellikleri, ilgi ve yetenekleri doğrultusunda bilinçli tercihler yapmalarını sağlamak amacıyla düzenlenen program Boğazlıyan Belediyesi Kongre ve Kültür Merkezinde başladı.

Buluşmaların ilk konuğu ise Kaymakam Recep Aydın, oldu. Programda gençler merak ettiklerini sordu, Aydın cevapladı.

Öğrencilerin mesleklerle ilgili bölümlere giriş şartları hakkında bilgi edinmesi. Öğrencilerin mesleklerle ilgili çalışma koşulları hakkında bilgi edinmesi. Öğrencilerin yeteneklerine ve ilgilerine göre meslek seçimi hakkında farkındalık sağlanması. Sahada çalışan meslek erbabı ile öğrenciler arasında etkileşimin sağlanması. Öğrencilerin akademik motivasyonlarını arttırmak amacıyla düzenlenen program yoğun katılımla gerçekleşti.

2022-2023 Eğitim Öğretim yılında uygulamaya başlanılan “Boğazlıyan Kariyer Günleri Projesi” kapsamında Boğazlıyan Belediyesi Kültür Merkezi ev sahipliğinde kariyer günleri düzenlendi.

Kariyer günlerinin konuğu Boğazlıyan Kaymakamı Recep Aydın oldu. Boğazlıyan’da eğitim gören 12. Sınıf öğrencilerinin katılım gösterdiği kariyer gününde Kaymakam Recep Aydın, öğrencilere hedefleri, geleceğe yönelik kariyer planlamaları ve meslek seçimi gibi konularda bilgi vererek tecrübelerini paylaştı.

Programda; Kaymakam Recep Aydın, akademik kariyer süreçlerini ve mesleki tecrübelerini öğrencilere aktardı, doğru hedefler belirleyerek bilinçli tercihler yapmalarının gelecekteki hayatlarını önemli ölçüde etkileyeceğini dile getirdi.

Kaymakam Aydın, öğrencilere hedefleri, geleceğe yönelik kariyer planlamaları ve meslek seçimi gibi konularda bilgi vererek tecrübelerini paylaştı.

Program sonunda öğrenciler soru-cevap bölümünde gerek mesleklerle ilgili gerekse kendilerine özgü sorular sorarak Kaymakam Aydın ile karşılıklı bir süre sohbet etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM