• DOLAR
  13,4078
  %0,23
 • EURO
  15,2052
  %0,40
 • ALTIN
  793,86
  %0,42
 • BIST
  2.014,21
  %-1,36
Öğrencilerden Göz Yaşartan Başarı

Öğrencilerden Göz Yaşartan Başarı

Boğazlıyan Kaymakam Kemal Bey Anadolu Lisesi’nin hazırladığı Milli Şehit Kaymakam Kemal Bey’in hayatını konu alan drama gösterisi İstanbul’da katılımcılara duygusal anlar yaşattı.

Türkiye’nin ilk Milli Şehidi olan Boğazlıyan Kaymakamı Mehmet Kemal Bey’in hayatını konu alan drama gösterisinde Milli Şehidin duygu ve düşüncelerini yansıtan Boğazlıyan Kaymakam Kemal Bey Anadolu Lisesi öğrencileri katılımcılardan büyük beğeni topladı.

Boğazlıyan’da Okul Müdürü Orhan Doğruel ve öğretmenleri gözetiminde çalışmalarını tamamlayan öğrenciler İstanbul’da düzenlenen programa katıldı.

Yozgat Boğazlıyanlılar Derneği, Yozgat Sanayici ve İş adamları Derneği ile Eyüp Sultan Kaymakamlığı tarafından ortaklaşa düzenlenen “Milli Şehit Boğazlıyan Kaymakamı Kemal Bey’i Anma  Programı” çerçevesinde Kaymakam Kemal Bey Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan “Anma Programı” ve “Milli Şehit” drama gösterisi katılımcıları büyüledi.

Milli Şehit Kemal Bey’in ölümünün 99’uncu yıldönümünde Kadıköy’de bulunan mezarı başında anma programı düzenlendi. Programa çok sayıda vakıf, dernek ve oda yöneticileri katıldı.          Programda öğrenci İhsan Samet Süzener, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Ardından Kaymakam Kemal Bey Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenleri, Eyüp Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezinde hazırladıkları Anma Programını sundu.

Programa  Eyüp Sultan İlçesi Kaymakamı Abdullah Dölek, Kadıköy Kaymakamı Dr. Mustafa Özarslan, Yozgatlı Sanayici Ve İşadamları Derneği Başkanı Derviş Üner, Boğazlıyanlılar Derneği Başkanı Memiş Öztekin, Yozgatlı Esnaf Ve İş Adamları Derneği Başkanı Ali Haydat Tuncer, Yozgat Merkez Derneği Başkanı Kazım Ekinci, Yozgat Federasyon Başkanı, Yozgat Platform Başkanı Yazar Yusuf Dursun, Türk Halk Müziği Sanatçısı Soner Özbilen, Devlet Arşivleri Genel Müdürlüğü Müdür Yardımcısı Orhan Sakin ile çok sayıda Boğazlıyanlılar katıldı.

Sunuculuğunu İlçemiz Uzunlu Cumhuriyet Ortaokulu Müdürü Ayfer Dalaslan’ın yaptığı Anma Programında, Kaymakam Kemal Bey Anadolu Lisesi öğretmenlerinden Aziz Çetinkaya, Milli Şehit Kemal Bey’in hayatı hakkında bilgiler verdi.

Anma töreninde Boğazlıyanlılar Derneği Başkanı Memiş Öztekin, Eyüp Sultan İlçe Kaymakamı Abdullah Dölek ve Devlet Arşivleri Genel Müdürlüğü Müdür yardımcısı Orhan Sakin, Kaymakam Kemal Bey’in yaşadığı olayları ve tarihimizdeki önemi hakkında bilgiler aktardı.

-“DUYGULU ANLAR YAŞANDI”-

Boğazlıyan halkı ile konuşularak hazırlanan Kaymakam Kemal Bey Kimdir? Röportajının izlenmesinin ardından yönetmeliğini Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Nilüfer Doğruel ve teknik yönetmenliği ise Mustafa Bayram tarafından yapılan “Milli Şehit” drama gösterisi katılımcılara duygusal anlar yaşatırken, öğrencilerin gösterdiği performans ise büyüledi.

-“BOĞAZLIYANLILARA EV SAHİPLİĞİ YAPTILAR”-

Boğazlıyanlılar Derneği Başkanı Memiş Öztekin ve Genel Sekreter Duran Altay, tarafından 4 gün süreyle İstanbul’un tarihi ve turistik yerlerini gezen öğrenci ve öğretmenler Boğazlıyan Kaymakamı Davut Sinanoğlu ile Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek ve Boğazlıyan Kaymakam Kemal Bey Anadolu Lisesi Müdürü Orhan Doğruel’e Eyüp Belediyesi’ne ve tüm emeği geçen herkese teşekkür ettiler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM