• DOLAR
  13,5486
  %0,14
 • EURO
  15,3618
  %0,29
 • ALTIN
  790,22
  %0,16
 • BIST
  1.979,83
  %-5,08
ÖĞRETMENLER MİMARIMIZDIR

ÖĞRETMENLER MİMARIMIZDIR

Ulu Önder Atatürk’ün Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul ettiği 24 Kasım Öğretmenler Günü ilçemizde düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı. İMKB Şükran Ana İlkokulu ve Ortaokulu öğrencilerinin Öğretmenler Günü dolayısıyla düzenlediği program, öğretmenlere duygulu anlar yaşattı.

Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek, tarafından çelenk sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan programa Necmettin Yıldız MTAL Konferans Salonu’nda devam edildi.

Programa; Belediye Başkanı Gökhan Coşar, Belediye Başkan Yardımcısı Feramuz Bozoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek, Jandarma Komutanı Kamil Çaylı, Müftü Atıf Akşit, Milli Eğitim Şube Müdürleri Nazan Tok ve Vedat Oymak ile AK Parti İlçe Başkanı Osman Düğenci, CHP İlçe Başkanı Ahmet Peker, MHP İlçe Başkanı Ali Akol, daire müdürleri, STK Temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan program, öğrencilerin günü anlatan şiir ve kompozisyon yarışmalarıyla devam etti. Şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere hediyelerini Belediye Başkanı Gökhan Coşar verdi.

Başkan Coşar, günün anlam ve önemine binaen yaptığı konuşmada; “Tüm Türkiye’de olduğu gibi Boğazlıyan’da da Öğretmenler Günü’nü kutlamanın sevincini ve heyecanını yaşıyoruz. Gelişmiş bir Türkiye hedefine ulaşmamızda en büyük güvencemiz olan, gençlerimizin geleceğe hazırlanmalarında önemli bir rol oynayan öğretmenlerimize şahsım ve kurumum adına en kalbi şükranlarımı sunuyorum.

Başta görevleri başında şehit düşmüş eğitimcilerimiz olmak üzere, ahirete irtihal eden tüm öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.

Emekli öğretmenlerimize de sağlıklı, hayırlı ve uzun ömürler niyaz ediyorum. Öğretmenler, fedakârlık isteyen, kutsal ve saygın mesleğin temsilcileri aynı zamanda geleceğin mimarlarıdır.Siz değerli Öğretmenlerimiz geçmişte olduğu gibi bugün de değişimin, gelişimin, daha ileri hedeflere doğru yürümenin anahtarı durumundadır.

Geçmişin bilgi birikimini çağın bilgisiyle harmanlayarak istikbalimiz olan çocuklarımızın istifadesine sunan öğretmenlerimiz inanmayı, başarmayı, ahlaklı olmayı ve insana dair bütün erdemleri azim ve fedakârlıkla öğretme çabası gösteren toplum rehberleridir.

Boğazlıyan’ımızın bütün çiçekleri sizlerin eseri olmakla birlikte, aklı hür, vicdanı hür, çocuklarımızın ve gençlerimizin yetişmesinde sizlerin emekleri inkâr edilemez. Göreve geldiğimiz günden bu yana eğitime verdiğimiz önemi faaliyetlerimizle taçlandırdık.23 Nisan Çocuk Şenlikleri, 19 Mayıs Gençlik Şöleni, 10 Kasım Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anma etkinlikleri gibi, anlamlı programlarımız ile eğitim camiamızın yanında olduk, bundan sonra da yanlarında olmaya devam edeceğiz. Bu duygularımla sevgi, emek ve özveri ile yeni nesillere rehberlik eden siz Değerli Öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum” şeklinde konuştu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Şimşek ise, öğretmenliğin insanlık tarihinin en önemli mesleği olduğuna değindiği konuşmasında; “Biz öğretmenlerimize çok güveniyoruz. Geleceğimize öğretmenlerimiz sayenizde güvenle bakıyoruz. Ağır ve büyük bir sorumluluk olmakla birlikte eşsiz bir gurur vesilesi olan bu onurlu mesleğin tüm mensuplarına güvenimizin sonsuz olduğunu önemle vurgular, bu sorumluluklarını eksiksiz olarak yerine getireceğine inancımı belirterek tüm öğretmenlerimizin, öğretmen adaylarımızın ve eğitim camiası personelinin Öğretmenler Gününü kutlar, başarılar dilerim” ifadelerinde bulundu.

Görev başında olan ve yeni göreve başlayacak olan öğretmenlere de başarılar dileğinde bulunan Şimşek, emekli olan öğretmenlere de eğitime verdikleri hizmetlerden dolayı teşekkür etti.

24 Kasım Öğretmenler günü etkinliği kapsamında ayrıca mesleğe yeni giren ve adaylığı kalkan öğretmenler yemin etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM