• DOLAR
  %0,05
 • EURO
  %0,42
 • ALTIN
  %0,84
 • BIST
  %-0,82
ÖĞRETMENLER REHBERİMİZDİR

ÖĞRETMENLER REHBERİMİZDİR

Belediye Başkanı Gökhan Coşar, Öğretmenlerin ülke geleceğine yön verecek nesillerin yetişmesinde, kutsal bir vazifeye sahip olduğunu belirterek, “Öğretmenlerimiz bilgi ve ilim meşalesini köy kasaba şehir ayrımı yapmadan Anadolu’nun en ücra köşelerine götüren kahramanlardır” dedi.

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir açıklama yapan Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e başöğretmenlik unvanının verildiği 24 Kasım tarihi, 1981 yılından beri ‘Öğretmenler Günü’ olarak kutlanmaktadır. Öğretmenlerimiz, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı büyük bir sabır ve özveri ile yetiştiren, onların kalplerine sevgi, saygı ve hoşgörü tohumlarını ekerek, milli birlik ve beraberlik halkamızı güçlendiren, yarınlarımızı oluşturan dönüşümün mimarlarıdır” dedi.

Öğretmenliğin emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli, saygın ve gücünü sevgiden alan dünyanın en güzel mesleklerinden olduğunu aktaran Başkan Coşar, “Geleceğimizin teminatı çocuklarımızı yarınlara hazırlayan ve onların yetişmesinde tüm zorluklara rağmen fedakârca ve vefakârca çalışan öğretmenlerimiz her türlü takdire fazlasıyla layıktırlar. Öğretmenlik Dünya’daki en onurlu mesleklerin başında geliyor.

Öğretmenlerimiz bilgi ve ilim meşalesini köy kasaba şehir ayrımı yapmadan Anadolu’nun en ücra köşelerine götüren kahramanlardır. Vatanını, milletini seven hayırlı işler, hayırlı hizmetler yapan nesillerin yetiştirilmesine büyük katkı sağlıyor. Onlara ve gençliğe çok güveniyoruz.

Türkiye’nin aydınlık ufuklara, Türk milletinin parlak ve güçlü yarınlara hazırlanmasında en büyük katkı ve emeğin sahibi olan öğretmenlere şükran hislerimizin derinleştiği bir günü daha birlikte yaşıyor ve paylaşıyoruz.

Öğretmenlik mesleğinin ne kadar önemli ve ne kadar yüksek bir görev olduğu, sorumluluğunun da ne ölçüde derin ve ağır bir sorumluluk olduğu tarihimizin her karesinden alınacak kesitlerde mevcuttur. Öğretmenin bir çocuk için dış dünyaya adım attığı andan, bir yetişkin oluncaya kadar en önemli rehberdir.

Ailelerinden ayrılarak öğretmenlerin sevgi ve şefkatine doğru yol alan çocuklarımız, bu eşsiz mesleğin alçak gönüllü ve fedakar mensupları sayesinde hayata hazırlanmakta, ayakları üzerinde durmayı başarmaktadır. Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğretmenlerimizin ve eğitim camiasının gününü kutlar, sağlık ve mutluluklar dilerim.” açıklamasında bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM