• DOLAR
  %0,16
 • EURO
  %0,05
 • ALTIN
  %0,26
 • BIST
  %5,16
OKTAY; BABA OCAĞINDA

OKTAY; BABA OCAĞINDA

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ı Yozgat bağrına bastı. Bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Yozgat’a gelen Oktay’ın Ülke ve memleket sevgisi konuşmalarına yansırken, Rusya ile Ukrayna arasında yaşanan gerilimi sona erdirmek için ciddi adımlar atıldığını, diğer taraftan da ülkeyi kalkındırma ve güçlendirme yönündeki gayretlerin sürdürüldüğünü söyledi, tüm illerle birlikte Yozgat’ta yapılan yatırımlar, vatandaşların ihtiyaç ve talepleri yönünde atılan adımlarla aralıksız devam ettiğini vurguladı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, AK Parti Yozgat İl Başkanlığınca düzenlenen iftar programına katıldı. Oktay, konuşmasına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını ileterek başladı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Soysal, AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Av. Yusuf Başer, MHP Yozgat Milletvekili İbrahim Erhem Sedef ve AK Parti İl ve İlçe teşkilatları ile belediye başkanlarının da eşlik ettiği ziyarette, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ı hemşerileri coşku ve heyecanla karşıladı.

Baba ocağı Yozgat’ta kurulan iftar sofralarına salgın sebebiyle hasret kaldıklarını, Yozgat’tan yol ve dava arkadaşları ile sıklıkla Ankara’da bir araya geldiklerini dile getiren Oktay, Yozgat’ın yerelden kalkınması için en güçlü şekilde katkı vermeye çalıştıklarını söyledi.

Türkiye’nin bölgesinde yükselen bir değer olmaya, istikrarın ve barışın bayraktarı olarak anılmaya devam ettiğini vurgulayan Oktay, bir taraftan Rusya ile Ukrayna arasında yaşanan gerilimi sona erdirmek için ciddi adımlar atılırken bir taraftan da ülkeyi kalkındırma ve güçlendirme yönündeki gayretlerin sürdürüldüğünü aktardı.

Üreten, kalkınan, göç vermeden bölgede değer oluşturan bir Yozgat hedefiyle tüm kurumların bünyesinde gerçekleştirilen çalışmaların takip edildiğini ifade eden Oktay, “Vatandaş odaklı bir yaklaşımla daha iyisi için çabalıyoruz. Millet bahçelerimiz, şehir stadyumumuz, Yozgat Süt İşleme Tesisimiz ve Hayvan Borsamız. Organize sanayi bölgelerindeki ilerlemeler, hızlanan TOKİ projeleri ve gençlik merkezleri Yozgat’ta yükselen yatırımlardan sadece birkaçı” şeklinde konuştu.

İç Anadolu’nun ilk ve tek rafting parkurunun Yozgat’ta kurulduğuna da değinen Oktay, “Lise Caddesi üzerine 9 bin 800 metrekare alana sahip ‘Çok Amaçlı Kütüphane ve Kültür Merkezi’ inşa ediliyor. Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren hattı artık sizleri ağırlamak için gün sayıyor. Yozgat Havalimanı’nı da tıpkı Tokat Havalimanı gibi şenlik havasında açacağımız günler uzak değil. Tüm bu yatırımlar, Yozgat’ta özel sektör yatırımları ve üretim katbekat arttığı takdirde çok daha anlamlı hale gelecektir” dedi.

“OLUMSUZLUKLARIN ÜSTESİNDEN BİRLİKTE GELECEĞİZ”

Kovid salgınının etkilerinin tam anlamıyla geçmemişken bölgede yaşanan insani trajediler sebebiyle artan fiyatların, sorunların farkında olduklarını dile getiren Oktay, tüm bu olumsuzlukların üstesinden birlikte gelineceğini vurguladı.

Yaşanan gelişmelerin Yozgat’ın üretimini, ihracatını artırmak için hayati fırsatlar sunduğunu da sözlerine ekleyen Oktay, şöyle devam etti.

“Çiftçimizin, hayvancılıkla uğraşan hemşehrilerimizin, ticaret erbabımızın yanındayız, yeter ki fırsatları görerek katma değer üretmek için adım atın. Bu yönde atacağınız her adım ülkemize ve şehirlerimize sayısız katkı olarak dönecektir.

Bakın biz ısrarla yerli, milli üreten sanayi diyoruz. Tüm sektörlerde yerlilik, millilik diyoruz. Biz ısrarla Türkiye bir üretim üssüne dönüşecek diyerek sanayicimizi desteklerken, ‘battık, bittik’ diye gerçekleri çarpıtanlar art arda ihracat rekorları kırdığımızda köşesine çekiliyor. Biz bugün de kalkınma diyoruz, illa yatırım, illa üretim, illa istihdam diyoruz. Milletimizin cebini, işini, aşını, ekmeğini düşünüyoruz. Gıda ve fiyat artışları konusunu en kapsamlı ve uzun vadeli şekilde ele alıyoruz.”

Oktay; iftar programının ardından Çapanoğlu Büyük Camisi’nde teravih namazını kıldı, ardından esnaf ziyaretinde bulunarak vatandaşlarla sohbet etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM