• DOLAR
  %0,03
 • EURO
  %0,29
 • ALTIN
  %0,74
 • BIST
  %1,00
OKTAY; İŞBİRLİĞİNE DİKKAT ÇEKTİ

OKTAY; İŞBİRLİĞİNE DİKKAT ÇEKTİ

Cumhurbaşkanı Yardımcısı hemşerimiz Fuat Oktay, “Türk ve Kırgız iş dünyalarının birbirini daha iyi tanıması, kaynaşması için en güzel zemini oluşturan İş Forumu’nu gerçekleştirdik. Ülkelerimizin sahip olduğu köklü bağlar iş insanlarımızın yatırımları ve örnek işbirliği sayesinde her geçen gün daha da güçlenmektedir.” dedi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı hemşerimiz Fuat Oktay, twitter üzerinden paylaşımda bulundu.

Oktay, Türkiye ile Kırgızistan arasındaki ticari ve ekonomik ilişkileri vurguladığı paylaşımında şu ifadelere yer verdi.

“Köklü tarihi ve kültürel ortak geçmişe sahip dost ve kardeş ülkelerimizin güçlü ikili ilişkilerini ve ortak hedeflerimizi ele aldık. Türk ve Kırgız iş dünyalarının birbirini daha iyi tanıması, kaynaşması için en güzel zemini oluşturan İş Forumu’nu gerçekleştirdik.

Ülkelerimizin sahip olduğu köklü bağlar iş insanlarımızın yatırımları ve örnek işbirliği sayesinde her geçen gün daha da güçlenmektedir.

Türkiye ile Kırgızistan arasındaki ticari ve ekonomik ilişkileri detaylı şekilde ele aldığımız “Karma Ekonomik Komisyonu 10. Dönem Toplantısı”nı gerçekleştirdik.

Sektör temsilcilerini bir araya getiren İş İnsanları İle Dar Kapsamlı İstişare Toplantısı’nda Türk ve Kırgız iş insanlarımızı dinledik.

İlişkilerimizde gittikçe ivme kazanan yükselişi dost ve kardeş iki ülke arasındaki uyum ve iş birlikleriyle taçlandırmak azmindeyiz.

Farklı sektörlerde güçlenen Türkiye-Kırgızistan işbirliğinin hayırlı olmasını diliyorum.Kırgızistan ziyaretimiz kapsamında Cumhurbaşkanı Sadyr Japarov ile verimli geçen başbaşa bir görüşme gerçekleştirdik.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Sn. Japarov liderliğinde ülkelerimiz arasındaki dostluk ve işbirliği, inanıyorum ki, çok daha ileri seviyelere taşınacaktır.

Ayrıca Kırgızistan’da Maarif Vakfı’nın #Bişkek Eğitim Kompleksi’nin açılışını gerçekleştirdik.

Orta Asya’da açılan ilk Maarif eğitim kompleksi olan okulumuz Kırgızistan’a ve gönül coğrafyamıza değer katan aydın gençler yetiştirecek. Ata yurdumuza hayırlı, uğurlu olsun.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM