• DOLAR
  %0,03
 • EURO
  %0,29
 • ALTIN
  %0,74
 • BIST
  %1,00
OKTAY’A SEVGİ SELİ

OKTAY’A SEVGİ SELİ

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ı Yozgat bağrına bastı. Bir dizi ziyaret, inceleme ve açılışlarda bulunmak üzere Yozgat’a gelen Oktay’ın Ülke ve memleket sevgisi konuşmalarına yansıdı.  Türkiye’nin tüm illerinde olduğu gibi Yozgat’ı ve ilçelerini de geliştirmek için yerelde istihdamın oluşturulması gerektiğini vurgulayan Oktay, devletin tüm imkanları ile vatandaşın yanında olduğuna dikkat çekti.

Bir dizi ziyaret, inceleme ve açılışlarda bulunmak üzere Yozgat’a gelen Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ı hemşerileri bağrına bastı.

Yozgat Valisi Ziya Polat, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Soysal ve AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer ile AK Parti İl ve İlçe teşkilatları ile belediye başkanlarının da eşlik ettiği ziyarette, vatandaşlarla bir araya gelen Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ı hemşerileri coşku ve heyecanla karşıladı.

Yediden yetmişe meydanda bir araya gelen, ellerinde meşaleler ve Türk bayrakları ile Oktay’a sevgi selinde bulunan vatandaşlara hitap eden Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, “Bizleri coşkuyla karşılayan ve bağrına basan her bir hemşerimize gönülden teşekkür ediyorum” dedi.

Ülke ve memleket sevgisi konuşmalarına yansıyan Oktay, Türkiye’nin tüm illerinde olduğu gibi Yozgat’ı ve ilçelerini de geliştirmek için yerelde istihdamın oluşturulması gerektiğine vurgu yaptı.

Yerelden kalkınma modelinin en güzel örneklerinden Çekerek Kadınlar Kooperatifi’nin kıymetli paydaşları hanım girişimciler ile bir araya geldiklerini kaydeden Oktay, “Emekleriyle önce bölge, sonra ülke ekonomisine önemli katkı sağlayan tüm kadınlarımızı desteklemeyi sürdüreceğiz. Çekerek’te üzüm hasadına katıldık, pekmezimizi kaynattık, bereketli olsun dedik. Bizleri konuk eden misafirperver, güler yüzlü hemşehrilerimize candan teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

“Yerelden kalkınma birlikte mümkün” diyerek çıkılan yolda alınan mesafeyi yerinde görmenin mutluluğunu yaşadıklarını aktaran Oktay, “Bu sadece kadınlarla ilgili konu da değil, tekrardan köylerde üretimi başlatalım ve insanlar kazanıyor olsunlar. Kendi memleketinde, kendi köyünde, ilçesinde kendi ailesiyle birlikte burada yaşasın” dedi.

Yozgat Bozok Üniversitesi Çekerek Fuat Oktay Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nun mezuniyet törenine katılarak, yükseköğretimin, en çok yatırım yapılan alanların başında geldiğini dile getiren Oktay, şunları söyledi.

“Biz gençlerimize her konuda sahip çıkarak ülkemize sevgi tohumları ekmenin ve kardeşlik iklimini geliştirmenin mücadelesini veriyoruz. Katsayı adaletsizliğine son veren, üniversite kapılarında yığılmaların önüne geçen ve harç yükünü gençlerimizin omzundan alan Cumhurbaşkanımız liderliğinde bizleriz. Yükseköğretim de dahil eğitimin her kademesinde sosyal adalet için gayret eden, fırsat eşitliği sunarak her şehre üniversite götüren, kredi ve bursları 14-15 kart artıran bizleriz. Yurt sayısını 4 kat artırarak devlet yurdu olmayan şehir bırakmayan da Cumhurbaşkanımızın liderliğinde yine bizleriz.”

Oktay, Türkiye’nin lideriyle birlikte sözü geçen bir ülke olduğunu da sözlerine ekleyerek, “Bölgesinde söz söyleyen bir Türkiye var, sözü dinlenen Türkiye var, masada ve sahada olan bir Türkiye var” dedi.

Oktay, ziyaret kapsamında; Çekerek ilçesinde Türkiye ve Avrupa Şampiyonalarının yapılabileceği rafting parkuru ve su sporları proje çalışmalarını yerinde inceledi, Türkiye Rafting Federasyonu Başkanı Fikret Yardımcı’dan bilgi alıp, Çekerek’te yapımı devam eden Lavanta Adasında incelemelerde bulundu, Esnaflarla bir araya geldi.

Yapımına başlanan cami inşaatının temel atma programına da katılan Oktay, projeyi inceledi. Çekerek Gençlik Merkezi’ndeki atölyeyi inceledi.

AK Parti Yozgat il teşkilatı ile de bir araya gelen Oktay, teşkilat mensupları ile istişarede bulunup, çalışmalarında kolaylık ve başarılar diledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM