• DOLAR
  %0,09
 • EURO
  %1,11
 • ALTIN
  %0,73
 • BIST
  %1,17
OKTAY’DAN MİLLİ SAVUNMA SANAYİSİ VURGUSU

OKTAY’DAN MİLLİ SAVUNMA SANAYİSİ VURGUSU

Cumhurbaşkanı Yardımcısı hemşerimiz Fuat Oktay, twitter üzerinden yaptığı açıklamada; “Gerek yurtiçinde, gerekse sınırlarımızın ötesinde ülkemizin menfaatlerini koruyabiliyorsak bu milli savunma sanayimizin katkılarıyla gerçekleşmektedir.” dedi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı hemşerimiz Fuat Oktay, twitter üzerinden paylaşımda bulundu.

Oktay, Milli Savunma Sanayisini vurguladığı paylaşımında şu ifadelere yer verdi.

“2021 Yılı Cumhurbaşkanlığı ve Cumhurbaşkanlığına Bağlı, İlgili ve İlişkili Kurum ve Kuruluşları Bütçesi  TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edildi. Ülkemize ve milletimize hayırlı olsun.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda 2021 Yılı Cumhurbaşkanlığı ve Cumhurbaşkanlığına Bağlı, İlgili ve İlişkili Kurum ve Kuruluşları Bütçesi sunuş konuşmamızı gerçekleştirdik.

Değerli Komisyon Üyesi milletvekillerimize yapıcı katkıları için şimdiden teşekkür ediyorum.

Gerek yurtiçinde, gerekse sınırlarımızın ötesinde ülkemizin menfaatlerini koruyabiliyorsak bu milli savunma sanayimizin katkılarıyla gerçekleşmektedir.”

Oktay; ayrıca, Dijital Türkiye Platformu üzerinde Kasım 2020 itibariyle 51,5 milyon kullanıcı sayısına erişilmiş olup, 16-30 yaş arası nüfusumuzun yüzde 75’i, 30-45 yaş arası nüfusumuzun ise yüzde 91’i Dijital Türkiye Platformu’nu aktif olarak kullanmaktadır.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın himayesinde gerçekleştirilen 36. İSEDAK Toplantısı Bakanlar Çalışma Oturumu’nu başarılı bir şekilde tamamladık.

Tüm üye ülke heyetlerine, İİT Genel Sekreterliğine, kurumlarına ve diğer uluslararası kuruluşlara katkılarından dolayı teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM