• DOLAR
  %0,13
 • EURO
  %0,19
 • ALTIN
  %-0,28
 • BIST
  %2,70
OKULLARI HÜKÜMLÜLER YENİLİYOR

OKULLARI HÜKÜMLÜLER YENİLİYOR

Denetimli serbestlik uygulamasından yararlanan yükümlüler, kamu hizmeti cezalarının infazı kapsamında, yarıyıl tatilinde okulların temizlik, tadilat ve boya işlerini gerçekleştiriyor. Adalet Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol gereğince Türkiye genelinde eş zamanlı gerçekleştirilen uygulama kapsamında, okullarda bakım ve onarım çalışmalarına Boğazlıyan’da da başlandı.

Adalet Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan protokol çerçevesinde denetimli serbestlik tedbiri altındaki hükümlüler Boğazlıyan’da okul binasını boyadı, temizlik yaptılar.

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünce ülke genelinde bulunan tüm Denetimli Serbestlik Müdürlüklerindeki haklarında kamu hizmeti cezası bulunan yükümlülerin yarı yıl tatili boyunca okulların boya, tadilat ve temizlik gibi hizmetlerinin yerine getirilmesinin sağlanması planlandı.

Bu kapsamda 21 Ocak 2019 tarihinde Ankara Şehit Ömer Halisdemir Anadolu İmam Hatip Lisesinde Adalet Bakanı Abdullah Gül ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un katılımı ile düzenlenen programa, eş zamanlı olarak il ve ilçelerde  bulunan Cumhuriyet Başsavcılarında Denetimli Serbestlik Müdürlüklerince belirlenen okulda yükümlülerce bakım ve onarım çalışmaları gerçekleştirildi.

Bu doğrultuda Boğazlıyan Denetimli Serbestlik Müdürlüğü de İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde 8 okulda yarı yıl tatili boyunca boya, tadilat ve temizlik gibi hizmetlerinin yerine getirilmesi amacıyla kendi yetki alanı çerçevesinde bulunan ve haklarında kamu hizmeti cezası olan 15 yükümlüyü  görevlendirdi.

Boğazlıyan Cumhuriyet Başsavcı Vekili Alper Karal, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek,  ve Denetimli Serbestlik Müdür Vekili Murat Önalan’ın katılımı ile Boğazlıyan Cemil Çiçek Mesleki ve Teknik  Anadolu Lisesinde görevlendirilen yükümlüler okulda boya, tadilat ve temizlik çalışması yaptılar.

Yükümlüler, okulda ihtiyaç duyulan duvarları boyamanın yanısıra sınıf temizliği ve bozulmuş olan muslukları değiştirip, okul bahçesinin temizliğini yaptılar.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM