• DOLAR
  %0,04
 • EURO
  %-0,57
 • ALTIN
  %0,61
 • BIST
  %-0,15
Ömürlük Yol!

Ömürlük Yol!

Boğazlıyan’da Köy ve Beldelere E-5 Kalitesinde Yol Yapılıyor

Her yıl kış şartları nedeniyle bozulan ve sürekli yama yapılan köy ve belde yollarının kaderi değişiyor. Yaklaşık 50 santimetre kalınlığında alt yapıya sahip, sıcak asfaltla kaplanan yollar artık bozulmayacak.

Yozgat Valiliğinin KÖY-DES Projesi kapsamında geçtiğimiz yıl başlattığı BSK sıcak asfalt çalışması Boğazlıyan’da da start aldı.

Boğazlıyan’a bağlı Sırçalı-Yamaçlı Beldesi grup yolu sıcak asfalt çalışmalarını yerinde inceleyen Boğazlıyan Kaymakamı Davut Sinanoğlu’na İl Genel Meclis Üyesi Ahmet Afşar ve İlçe Özel İdare Müdürü Recep Boylu, eşlik etti.

Kaymakam Davut Sinanoğlu, köy ve belde  yollarının uzun süre bozulmadan hizmet vermesini sağlayacak sıcak asfalt çalışmalarının başladığını söyledi.

Kaymakam Sinanoğlu, “Yozgat Valimiz sayın Kemal Yurtnaç’ın ilçe ve köyler yatırım izleme ve değerlendirme toplantılarında sıklıkla dile getirdiği köy yollarının sıcak asfaltla kaplanmasıyla alakalı çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Yozgat Valiliği İl Özel İdaresi tarafından geçtiğimiz yıl başlatılan sıcak asfalt çalışması bu yılda olağan hızıyla devam ediyor” dedi.

Teknik ekipten çalışmalar hakkında bilgi alan Kaymakam Sinanoğlu, “Şuanda çalışmalarımız Sırçalı-Yamaçlı karayolu 5 kilometre, sonraki etapta ise Yamaçlı-Yenifakılı arası kara yolunda çalışmalarımız sürecek.

Sezonun açılması ile birlikte köy ve belde yollarına sıcak asfalt yapımı çalışmalarına hızlı bir şekilde başlanıldı. Yola serilen BSK denilen ve halk arasında sıfır asfalt olarak ifade edilen 50 santimetre kalınlığında asfaltla kaplanıyor. Yollarımızın özellikle alt yapısını sağlamlaştırıyoruz. Bu yol bundan sonra ömürlük bir yol olacak. Yani bir dahaki sene bu yolun yapılmasına ihtiyaç olmayacak” ifadelerinde bulundu.

“KÖY VE BELDE YOLLARIMIZIN KALİTESİ HER GEÇEN YIL ARTIYOR”

İl Genel  Meclis Üyesi Ahmet Afşar ise köy ve belde yollarının kalitesinin her geçen yıl arttığını belirterek, “Yapılan yolların kalite ve standardı çok iyi. Daha önce köy yollarımız zift üzerine mıcır dökülmek sureti ile yapılıyordu. Üzerinden bir kış geçtiği zaman ise yollarda bozulmalar olabiliyordu.

Şimdi yapılan yollarımız çok kaliteli ve standardı yüksek. Köy ve Beldelerde ikamet eden vatandaşlarımız da artık daha güzel yollardan gelip-gitme imkanı bulacaklar” dedi.

“VATANDAŞLAR TEŞEKKÜR ETTİ”

Bu arada Köy ve Beldelerde yaşayan vatandaşlar ise yapımına başlanılan sıcak asfalt yol yapımından dolayı mutlu olduklarını belirterek, “Sayın Valimiz, Kaymakamımız, Özel İdare Müdürümüz ve İl Genel Meclis Üyelerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dediler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM