• DOLAR
  8,8219
  %-0,50
 • EURO
  10,3287
  %-1,00
 • ALTIN
  496,96
  %-0,40
 • BIST
  1.392
  %0,51
ÖNEMLİ BİR KAZANIM

ÖNEMLİ BİR KAZANIM

PROJELER PANDEMİ DÖNEMİNDE KENDİNİ GÖSTERDİ

Aralarında Yozgat’ın bulunduğu KOP bölgesinde projelerinin önemi pandemi döneminde kendini gösterdi.

KOP İdaresi tarafından finanse edilen tarım, tarımsal altyapı, kırsal kalkınma ve hayvancılık projelerinin önemi Pandemi döneminde kendini gösteriyor. Gıda ve arz güvenliğinin ön plana çıktığı Covid19 salgını sürecinde gözler kendi kendine yeten ülkelere çevrildi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, Aksaray, Karaman, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Nevşehir, Niğde ve Yozgat’tan oluşan KOP Bölgesine sağladığı finansman destekleri ile bölgenin gıda güvenliği ve arz sürekliliği için önemli projeleri hayata geçiriyor.

KOP İdaresi Başkanlığı görevine atanan Başkan Mahmut Sami Şahin, proje yürütücüsü kurum yetkililerinden bilgi aldı. Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid19 salgını sürecinde ülkelerin gıda ve arz güvenliğinin ne kadar önemli olduğunun yaşanılan tecrübelerle bir kez daha kendini gösterdiğine dikkat çeken Başkan Sami Şahin, bu dönemde kendi kendine yeten ülkelerin ön plana çıktığını söyledi.

“İhtiyacın Yüzde 10’unu Karşılayacak”

Başkan Şahin, KOP İdaresinin kurulduğu 2011 yılından bu yana; KOP Küçük Ölçekli Sulama İşleri (KOP KÖSİP), KOP Tarımsal Eğitim ve Yayım Projesi (KOP TEYAP), Kırsal Dezavantajlı Alanlar Kalkınma Programı (KOP KIRSAL), KOP Bölgesinin Hayvancılık Altyapısının Geliştirilmesi ve KOP Bölgesi Tarımsal Araştırmalar Projesi ile tarımdan sulamaya, altyapı yatırımlarından dezavantajlı bölgelerin desteklenmesine yönelik yüzlerce projenin hibe destekleri ile hayata geçirilmesine imkan sağladığını kaydetti.

22.02.2021

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM