• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
ONUR VE GURURLA KUTLUYORUZ

ONUR VE GURURLA KUTLUYORUZ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 103. Yıl kutlamaları 23 Nisan’ı bütün dünya çocuklarına armağan eden Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Atatürk’ün Anıtı önünde dün törenlerle başladı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 103. yılı kutlamaları etkinlikleri kapsamında dün İlk tören Atatürk Anıtı’na İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek, tarafından çelenk konulmasıyla başladı. Daha sonra saygı duruşu eşliğinde göndere bayrak çekilip İstiklal Marşı Okundu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek, “23 Nisan’ın milletin kendi kaderini kendi eline aldığı, var olma ve yok olma savaşını verdiği, haklarının kazanarak kendi kendine egemen olduğunu gösterdiği ve bunun bütün dünyaya ilan ettiği, Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından ilk Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı gündür” dedi.

Şimşek, Cumhuriyetin geleceğini gençlere ve yarının sahipleri olan çocuklara emanet edecek kadar, çocuklara ve gençlere güvenini ifade eden Atatürk’ün çocuklara 23 Nisan’ı armağan ettiğini dile getirdi.

PROGRAMA BUGÜN DEVAM EDİLECEK

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında bugün Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü stadyumunda saat: 11.00 devam edilecek. İlçe Kaymakamı Recep Aydın’ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından öğrenciler tarafından şiir okunması, “Atatürk Çocukları” “Bir Başkadır Benim Memleketim” “Vatan Marşı” “İzindeyiz Yüce Atam” “Bu Bayrak” “Damarında Kanımda Türkiye” i ile zeybek ve folklor gösterileri ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 103. Yıl kutlamaları coşkuyla gerçekleşecek.

Programa; İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek ile birlikte öğretmenler, kurum müdürleri, sivil toplum örgütleri, siyasi parti temsilcileri, öğrenciler ile vatandaşlar katıldı. (Erol TARİKCİ)

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM