• DOLAR
  %0,13
 • EURO
  %-0,63
 • ALTIN
  %-0,66
 • BIST
  %-0,59
ORAN DESTEKLEMEYE DEVAM EDİYOR

ORAN DESTEKLEMEYE DEVAM EDİYOR

Oran Kalkınma Ajansı Olağan Genel Kurul Toplantısı Yönetim Kurulu Başkanı ve Sivas Valisi Salih Ayhan başkanlığında Yozgat’ta gerçekleştirildi.

Vali Ayhan toplantıda basına yaptığı açıklamada, “Yozgat Valisi olarak göreve başlayan Sayın Ziya Polat’a yeni görevinde başarılar diliyorum. Aynı zamanda bu ay sonu itibari ile de Ajans Yönetim Kurulu Başkanlığını görevini de kendisine devretmiş olacağım. Bu görevde de başarılar temenni ediyorum.” dedi.

Vali Ayhan, “Ajansımız çalışmalarına 2020 yılı çalışma programı kapsamında devam etmektedir. Ajans tarafından uygulanmaya başlanılacak olan 3 program hakkında bugün yönetim kurulunda görüşmeler yapılacak. 2020 yılı fizibilite desteği ile kar amacı gütmeyen kurumların başvuru sahibi olacağı program ile bölge illerimizde yapılması planlanan ve ajans çalışma programı ile uyumlu fizibilite tekliflerini yüzde 75 oranında desteklemeye devam edeceğiz.

Yine kar amacı gütmeyen kurumlar için geçmiş yıllarda da uyguladığımız teknik destek programı da kısa süre içerisinde ilan edilecek. Bu program ile kurumlarımız ajans çalışma programı ile uyumlu eğitim ve danışmanlık desteklerinden yüzde yüz hibe şeklinde faydalanacaklar.

Bu sene ilk def ilan edeceğimiz yeni bir destek programında müjdesini buradan vermek istiyorum. “Yönetim Danışmanlığı Destek Programı” ismi ile bu gün detaylarını da netleştireceğimiz program ile bölge illerinde yer alan KOBİ’lerimizin yüzde yüz destek miktarı ile program amaçlarına uygun konularda ve yine ajans çalışma programında yer alan sonuç odaklı programlar (SOB) ile uyumlu konularda danışmanlık desteği almaları amaçlanmaktadır. Programın öncelikleri arasında firmalarımızın e-ticaret kapasitesinin artırılması, tasarım kabiliyetlerinin geliştirilmesi, süreç ve kaynak verimliliğinin sağlanması, kurumsallaşma düzeylerinin artırılması ve COVİD-19 sonrası imalat ve turizm sektörlerinin ihtiyaç duyduğu diğer alanlarda danışmanlık alınması bulunmaktadır. Programın toplam bütçesi 1,5 milyon lira olup, şimdiden firmalarımıza ve bölgemize hayırlı olmasını diliyoruz” dedi.

Vali Ayhan, “Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülmekte olan Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında Yozgat, Sivas ve Kayseri illerimize yönelik, Cazibe Merkezi Destekleme Programı kapsamında ise Sivas ilimize yönelik proje önerileri bakanlığımıza iletilmiştir. Kısa zaman içinde bu proje teklifimiz için bakanlığımızın süreci devam ettirmesi beklenmektedir.

Program ve proje bazlı bu faaliyetlerin yanı sıra araştırma-inceleme çalışmalarına da devam edilmektedir. COVİD-19 salgınının ekonomik ve sosyal etkileri ile ilgili rapor çalışması tamamlanmıştır. Çalışma kapsamında elde edilen veriler hem ajansımızın hem de Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının sürecin olumsuz etkilerinin en aza indirilmesi amacıyla yürütüleceği faaliyetlere dayanarak teşkil edecektir. Bu konuda ajans uzmanlarımız tarafından yönetim kuruluna sunum yapılacak ve sonrasında rapor Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve ilgili paydaşlarla paylaşılacaktır. Ajansımızın çalışmalarının bölge illerimiz ve ülkemiz adına hayırlı olmasını temenni ederim” ifadelerini kullandı.

Konuşmanın ardından Sivas Valisi Salih Ayhan, Ajans Yönetim Kurulu Başkanlığını Yozgat Valisi Ziya Polat’a devretti.

Vali Ziya Polat ise yaptığı konuşmada, “Sivas Valimiz Sayın Salih Ayhan’a, Kayseri Valimiz Şehmus Günaydın’a ve önceki dönem Yozgat Valimiz Kadir Çakır’a yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Oran Kalkınma Ajansı ilimizin ve bölgemizin kalkınmasına destek sağlıyor. Dönem başkanlığım boyunca el birliği ile gönül birliği ile bölgemize en iyi şekilde hizmet edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM