• DOLAR
  13,3869
  %-0,28
 • EURO
  15,1954
  %-0,32
 • ALTIN
  790,38
  %-0,62
 • BIST
  2.048,01
  %0,29
Oran Projeleri Destekliyor

Oran Projeleri Destekliyor

Kayseri, Sivas ve Yozgat’ın önemli bir potansiyeli olduğunu belirten Kayseri Valisi Günaydın, “Bu potansiyeli harekete geçirmeyi önemsiyoruz. Desteklediğimiz projelerin kentlerimizin istihdamına, üretimine, ihracatına katkı vermelerini bekliyoruz” dedi.

Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) Yönetim Kurulunun Aralık ayı toplantısı yapıldı. ORAN Yönetim Kurulu, ajans binasında Yönetim Kurulu Başkanı Kayseri Valisi Şehmus Günaydın başkanlığında toplandı.

Toplantıya, ORAN Yönetim Kurulu üyeleri Sivas Valisi Salih Ayhan, Yozgat Valisi Kadir Çakır, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, diğer kentlerin belediye başkanları ve Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy katıldı.

Vali Günaydın,  gazetecilere yaptığı açıklamada, bölgelerin gelişmişlik farkını en aza indirmek için avantajları ve dezavantajları bilerek çalıştıklarını söyledi.

Kayseri, Sivas ve Yozgat’ın önemli bir potansiyeli olduğunu belirten Vali Günaydın, şunları aktardı.

“Bu potansiyeli harekete geçirmek, birbirimize destek vermek için bu toplantıları önemsiyoruz. Her ay başka bir ilimizde bu toplantılara devam edeceğiz. Desteklediğimiz projelerin kentlerimizin istihdamına, üretimine, ihracatına katkı vermelerini bekliyoruz.”

Toplantıda; “Ajans 2018 Yılı Fizibilite Desteği Programı kapsamında kullanılacak olan sözleşme metninin değerlendirilmesi ve görüşülmesi, Ajans 2018 yılı mali destek programları kapsamında devam eden iki adet projenin süre uzatım taleplerinin görüşülmesi, Ajans 2018 yılı mali destek programı kapsamında fesih talebi bulunan bir projenin talebinin görüşülmesi, Ajans faaliyetlerinde kullanılmak üzere 2 adet araç ve 3 adet şoför kiralaması hizmet alım ihalesine çıkılması konusunun görüşülmesi, Ajansın hukuki işlemlerini takip etmek üzere hukuk müşavirliği hizmet alımı hususunun görüşülmesi, 2019 yılı İçin Ajans Genel Sekreterinin Yetkili Olacağı Mali Sınırların Belirlenmesi hususunun görüşülmesi, 2019 yılı Ajans gerçekleştirme görevlileri hakkında Yönetim Kurulunun Bilgilendirilmesi, Ajans Değerlendirme Komisyonu tarafından başarılı bulunan Fizibilite Desteği Başvurularının değerlendirilmesi, 2019 yılı EMİTT fuarına katılım hususunun görüşülmesi, Nuh Naci Yazgan Üniversitesi tarafından organize edilen Kamu Yönetim Forumuna katılım hususunun görüşülmesi ve Ajans Birimleri ve Yatırım Destek Ofisleri Ekim-Aralık 2018 Dönemi Faaliyet Raporu sunumunun yapılması” konuları ele alındı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM