• DOLAR
  %0,08
 • EURO
  %-0,55
 • ALTIN
  %0,45
 • BIST
  %-0,15
Oran’dan Destek

Oran’dan Destek

Orta Anadolu (ORAN) Kalkınma Ajansı, “kentsel sosyal altyapının iyileştirilmesi”, “yeni ve yenilebilir tarım uygulamaları” mali destek programında destek almaya hak kazanan projelere 11 milyon liradan fazla destek sağlayacak. ORAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Yozgat Valisi  Kemal Yurtnaç, “Bölgemize 11 milyon liradan fazla destek Ajans tarafından sağlanacak. KOBİ’lere yönelik “endüstriyel gelişim ve verimlilik” mali destek programının da firmalara 10 milyon lira kazandıracak. Her 3 program sonucunda bölgeye eş finansmanlar ile beraber 35 milyon lira civarında yatırım yapılmış olacak.”

ORAN Kalkınma Ajansı temmuz ayı yönetim kurulu toplantısı, Yozgat Valiliği toplantı salonunda, Ajans Yönetim Kurulu Başkanı ve Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, Sivas Valisi Davut Gül, Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, belediye başkanları ile ticaret ve sanayi odaları başkanlarının katılımıyla yapıldı.

ORAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Yozgat Valisi  Kemal Yurtnaç, çalışmalarla ilgili bilgi verdi.

2017 yıl mali destek programlarının değerlendirme süreçlerinin tamamlandığını belirten Vali Yurtnaç, “30 Mayıs tarihli yönetim kurulu toplantısı ile kamu kurumlarına yönelik olan ‘kentsel sosyal altyapının iyileştirilmesi’ ile ‘yeni ve yenilebilir tarım uygulamaları’ mali destek programında destek almaya hak kazanan proje sahipleriyle sözleşmeler imzalanmış olup bu iki program ile bölgemize 11 milyon liradan fazla destek Ajans tarafından sağlanacaktır” dedi.

KOBİ’lere yönelik “endüstriyel gelişim ve verimlilik” mali destek programının da firmalara 10 milyon lira kazandıracağını belirten Vali Yurtnaç, her 3 program sonucunda bölgeye eş finansmanlar ile beraber 35 milyon lira civarında yatırım yapılmış olacağını kaydetti.

Bölgede 3 ilin turistik olarak tanıtımına önem verdiklerini dile getiren Vali Yurtnaç, sözlerini şöyle sürdürdü;

“Her ilde 10 tarihi mekanın videoları çekilecek. Sivas’ın çekimleri tamamlanırken, Kayseri ve Yozgat’ın çekimleri ağustos sonunda tamamlanacak. Cazibe merkezleri destekleme programında bölgemizden Sivas yer almaktadır. Bu kapsamda Gök Medrese’nin ‘Keşşaf Medeniyet Müzesi’ olması için sunulan proje fikri kabul edilmiş, fizibilite çalışmaları devam etmektedir. Fizibilite sonrası proje için 5 milyon lira desteğin alınması planlanmaktadır.”

Toplantı sonrası Vali Kemal Yurtnaç Sivas Valisi Davut Gül, Kayseri Valisi Süleyman Kamçı ve beraberindeki heyete yeni hükümet konağını gezdirdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM