• DOLAR
  %0,10
 • EURO
  %1,37
 • ALTIN
  %1,06
 • BIST
  %1,49
ORAN’DAN MİLYON’LUK DESTEK

ORAN’DAN MİLYON’LUK DESTEK

“Tarımsal Üretim Merkezi ORAN’la Büyüyor” projesinin imzaları atıldı. Kaz ve kazdan elde edilen katma değerli ürünlerin üretimini yapan Şefaatli Karanlıkdere Üretim ve İşletme Kooperatifi, ORAN Kalkınma Ajansı’ndan 1 milyon 435 bin lira hibe desteği almaya hak kazandı.

Vali Polat, kazın yumurtası, tüyü ve etinin kullanılarak Yozgat’ın kaz üretiminde bir marka şehir haline getirilmesi için hazırlanan projenin önemine değinerek, “Kaz üretim tesisinin kurulmasıyla başlayan sürecin daha katma değerli hale getirilmesi amacıyla yazılan projeyle devam ediyor” dedi.

Yozgat’ta kaz ve kazdan elde edilen katma değerli ürünlerin üretimini yapan Şefaatli Karanlıkdere Üretim ve İşletme Kooperatifi, ORAN Kalkınma Ajansı’ndan 1 milyon 435 bin lira hibe desteği almaya hak kazandı.

Vali Ziya Polat başkanlığında projenin imza töreni gerçekleştirildi.

Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen imza töreninde açıklama yapan Yozgat Valisi Ziya Polat, projenin Şefaatli Karanlıkdere Üretim ve İşletme Kooperatifi tarafından hazırlandığını ve ORAN Kalkınma Ajansı tarafından desteklendiğini ve projenin hayırlı olması temennisinde bulundu.

Şefaatli’de kaz üretim tesisinin kurulmasıyla başlayan sürecin daha katma değerli hale getirilmesi amacıyla yazılan bir projeyle devam ettiğini dile getiren Polat, “Kazın yumurtası, tüyü ve etinin kullanılarak Yozgat’ın kaz üretiminde bir marka şehir haline getirilmesi için hazırlanan proje önemli. Proje kapsamında inşallah bir yıl içerisinde bütün bunların yapılmasını ve bir yıl sonra kurulan üretim tesisinin daha fazla istihdam sayısıyla beraber ilçemize ve ilimize katma değer katmasını bekliyoruz” diye konuştu.

ORAN Kalkınma Ajansının son bir yıl içerisinde Yozgat’ta projelere 15 milyon lira destek sağladığı bilgisini de paylaşan Polat, kaz yumurtasından hediyelik eşya, örgü kaz bebek üretiminin de yapıldığını, çilek üretimi ve bağcılığın gelişimi konusunda da projelerin olduğunu kaydetti.

Vali Polat, projenin hazırlanmasında ve yürütülmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Daha sonra, ORAN Kalkınma Ajansı ile proje sahibi Şefaatli Karanlıkdere Üretim ve İşletme Kooperatifi arasında sözleşme imzalandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM