• DOLAR
  13,4889
  %0,13
 • EURO
  15,2836
  %0,08
 • ALTIN
  797,37
  %0,49
 • BIST
  2.011,16
  %-0,15
Ortak Paydamız Boğazlıyan

Ortak Paydamız Boğazlıyan

Ak Parti Boğazlıyan Belediye Başkan aday adayı Şükrü Yalman, Boğazlıyan’ı hep birlikte daha ilerilere taşımak için aday adaylığını açıkladığını belirterek, “Boğazlıyan’ımızı hep birlikte yöneteceğiz ve daha ileri bir noktaya götüreceğiz. Boğazlıyan’ımızı, bir bütün olarak, tüm etkenleriyle, ortak bir akılla hareket edip, hep birlikte yöneteceğiz” dedi.

Boğazlıyan’ın yetiştirdiği genç siyasetçilerden Şükrü Yalman, Ak Parti’den Boğazlıyan Belediye Başkan aday adaylığını açıkladı.

Ak Parti İl Teşkilatı’nda çeşitli görev ve başkan yardımcılığı görevinde bulunan Yalman, Mahalli İdareler Seçiminde Boğazlıyan Belediye Başkanlığı için AK Parti’den aday adayı olduğunu açıkladı.

2019 yılı Mart ayında gerçekleştirilecek olan yerel seçimlerde Boğazlıyan Belediye Başkanlığı için aday adaylığı için başvuru dosyasını Ak Parti İlçe Başkanı Osman Düğenci’ye teslim eden Şükrü Yalman, Boğazlıyan da doğup, büyüdüğünü ve hiçbir zaman Boğazlıyan’dan kopmadığını belirterek, “Boğazlıyan bizim evimiz, Boğazlıyan bizim her şeyimizdir. Boğazlıyan’ımızı hep birlikte daha ilerilere taşımak için aday adaylığımı açıklıyorum” dedi.

“Ben şahsım adına değil Boğazlıyan’ımızı hep birlikte yönetmek, Boğazlıyan’ımızı hep birlikte daha ileri bir noktaya götürmek adına adaylığımı açıklıyorum” diyen Yalman, “Boğazlıyan’ımızı, bir bütün olarak, tüm etkenleriyle, ortak bir akılla hareket edip , hep birlikte yöneteceğiz. Boğazlıyan’ımızı partimizin tüm yükünü çeken ana kademe gençlik ve hanım kollarımızla , mahalle teşkilatlarımız sandık yönetim kurullarımız müşahitlerimizle küçük büyük, bilir bilmez demeyip kimseyi hor görmeden hep birlikte yöneteceğiz.

Boğazlıyan’ımızı başta Kooperatiflerimiz olmak üzere toplumumuzun menfaati için mücadele eden, fikir üreten sivil toplum kuruluşlarımızla birlikte yöneteceğiz. Boğazlıyan’ımızı esnafımızla, memurlarımızla işçimizle, köylümüzle, emeklimizle engellimizle birlikte yöneteceğiz.

Boğazlıyan’ımızı demokrasimizin en önemli yapı taşlarından olan Muhtarlık müessesini kıymetli başkanları, muhtarlarımızla  birlikte yöneteceğiz. Boğazlıyan’ımızı 7’den 70’ine daha sayamadığımız bütün değerleriyle birlikte yöneteceğiz. Siyaset benim için insanları mutlu edebilme sanatıdır. Belediyecilikte bundan farklı değil. Farklı görüşlerin bir arada saygıyla yaşaya bildiği güzel Boğazlıyan’ımızda tüm hemşehrilerimizi belediyecilik açısından mutlu etmek memnun etmek adına biz bu yola çıktık. Bu duygu ve düşüncelerle sizleri selamlıyor, kendimi önce Allah’a sonra aziz kardeşlerime hemşehrilerimize emanet ediyorum” şeklinde konuştu.

-“ŞÜKRÜ YALMAN”-

1977 yılında Boğazlıyan da dünyaya geldi. İlkokulu Boğazlıyan Fevzi Çakmak ilkokulunda, Ortaokulu Boğazlıyan İmam Hatip Ortaokulunda, Liseyi Boğazlıyan İmam Hatip Lisesinde tamamladı.  Yüksek Öğrenimini Erciyes Üniversitesi Muhasebe bölümünden mezun olduktan sonra Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nde tamamladı. Kişisel ilgimden dolayı Anadolu Üniversitesi Adalet Meslek Yüksek Okulu, Adalet Bölümü son sınıf da eğitim görüyorum. Kuruluşundan bugüne kadar gönül verdiğim Ak Parti ailesinde, 18 Aralık 2013 yılında İl Teşkilatında görev alarak aktif siyasi yaşantıma başladım.  Dış İlişkilerden Sorumlu ilk Başkan Yardımcılığı görevinde bulundum. 24 Ocak 2015 tarihinde gerçekleşen İl kongresinde yeniden teşkilatta görev alarak İl Sekreterliği görevini yürüttüm. 7 Haziran 2015 Milletvekilliği Genel Seçimlerinde, İl SKM Başkan Yardımcığı,  1 Kasım 2015 Milletvekilliği Genel Seçimlerinde İl SKM Başkanlığı, 16 Nisan 2017 Referandumun da İl SKM Başkanlığı görevlerini yürüttüm.  18 Eylül 2014 tarihinde kurulan Boğazlıyan İmam Hatipliler Derneği Kurucu Üyesiyim. Yozgat Geleneksel Okçuluk Kulübü Kurucu Üyesi ve sporcusuyum. Serbest Muhasebeci olarak çalışmaktayım.  Orta derecede Arapça ve İngilizce bilmekteyim. Evli ve 3 çocuk babasıyım.”

Ak Parti Boğazlıyan İlçe Başkanı Osman Düğenci ise, 2019 yılı Mart ayında yapılacak yerel seçimler öncesi Boğazlıyan Belediye Başkanlığına aday adaylığı başvurusunda bulunan Şükrü Yalman’a başarılar dileğinde bulunarak, “hepimizin amacı milletimize ve vatanımıza hizmet etmektir. Genç siyasetçi kardeşimizin de aday adaylığı müracaatında bulunması bizleri mutlu etti, kendisine başarılar dilerim” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM