• DOLAR
  %0,05
 • EURO
  %0,42
 • ALTIN
  %0,84
 • BIST
  %-0,82
ORYANTASYON PROGRAMLARI SÜRÜYOR

ORYANTASYON PROGRAMLARI SÜRÜYOR

Yozgat Bozok Üniversitesine yeni katılan öğrencilere  yönelik düzenlenen oryantasyon programları, Ziraat Fakültesi, İletişim Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Bilal Şahin İlahiyat Fakültesi ve Spor Bilimleri Fakültesi öğrencilerine yönelik programlarla devam ediyor.

2021-2022 eğitim-öğretim yılının başlaması dolayısıyla Üniversitenin Kongre ve Kültür Merkezinde  düzenlenen oryantasyon programına Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Yücel Güney ve Prof. Dr. Şenol Akın’la, Genel Sekreter Prof. Dr. Uğur Kölemen’de katıldı.

Programda konuşan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yücel Güney, açıklamasında; öğrencileri çok özlediğini ve yeni eğitim-öğretim yılının başlaması ile birlikte öğrencilerimizle bir araya gelmekten büyük mutluluk hissettiğini söyledi.

Öğrencilere Oryantasyon  toplantılarını çok dikkatle dinleyip izlemelerini tavsiye eden Prof. Dr. Yücel Güney “Akademik danışmanlık ile ilgili yapılan toplantılara, hocalarınızın yaptığı toplantılara, lütfen katılın, onların tecrübelerinden yararlanın, bugün bu programda anlatılacak olan konulardan  lütfen faydalanın,  bunlara göre de üniversite öğrencilik hayatınızı yönlendirin, çünkü bizler sizlerin yaşadığınız her şeyi daha önce yaşamış insanlarız, öğrenciliğimizde yaşadık, akademik hayatımızda, yöneticilik hayatımızda yaşadık.

Bu tecrübelerle, hocalarımız  Bozok Üniversitesinden  bir çok öğrenciyi mezun ettiler ve herkes bu konuda büyük bir tecrübeye sahip oldu. Bugün hala nasıl daha başarılı olunur, nasıl bu üniversitede öğrenim hayatınızı çok daha iyi geçirebilirsiniz gibi pekçok  konuda sizden daha çok tecrübeleri var, alanlarında uzmanlar, ve bu uzmanlıklarını sizlerle paylaşacaklar” dedi. Prof. Dr. Yücel Güney sözlerini “burada  sizin güzel günler yaşayacağınız,  güzel hatıralar biriktireceğiniz,  güzel şeyler öğreneceğiniz, geleceğe kararlılıkla adım atacağınız bir ortam var, inşallah mutlu olur, inşallah sağlıklı bir eğitim-öğretim hayatı yaşarsınız, hepinizin yolu, bahtı açık olsun” şeklinde konuştu.

Programda söz alan Rektör Yardımcısı Prof. Dr.Şenol Akın’da “Bizler öğrenci toplulukları ile ilgili olarak, komisyon kurduk, komisyon aracılığıyla toplulukların kurulması, toplulukların yapmış olduğu faaliyetlerin değerlendirmesini de yapıyoruz ve çok sayıda faaliyeti destekliyoruz,  bu anlamda sizlerde yeni  bir topluluk kurabilirsiniz ve faaliyetlerde bulunabilirsiniz” diyerek tüm öğrencilere başarılı bir eğitim yılı geçirmeleri temennisinde bulundu.

Oryantasyon programı sabah bölümünde, Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı, Kariyer Merkezi, UZEM (Uzaktan Eğitim Merkezi), Spor Kültür Sağlık Daire Başkanlığı, Uluslararası İlişkiler Ofisi, Kütüphane ve Dökümantasyon Daire Başkanlığı, Covid 19 Güvenli Kampüs sunumları yapıldı.       Programın öğleden sonraki bölümündeyse İl Kültür Turizm Müdürlüğünün Yozgat şehrimizin tanıtım  sunumu ile öğrencilerin kampüs ve şehir turu yer aldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM