• DOLAR
  13,5846
  %-0,04
 • EURO
  15,3109
  %0,15
 • ALTIN
  795,54
  %0,17
 • BIST
  1.951,17
  %0,31
OSB HEYECAN YARATTI

OSB HEYECAN YARATTI

BELEDİYE BAŞKANI COŞAR; İSTANBUL’DAN MÜJDELERLE GELDİ!..

HAYALLER GERÇEĞE DÖNÜŞÜYOR!..

Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar’ın, hayalleri arasında yer alan Boğazlıyan Organize Sanayi Bölgesi’nde alınan mesafe; Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın katılımıyla İstanbul’da gerçekleştirilen, Yozgatlı İş İnsanları 3. Ticaret ve İşbirliği Buluşması’nda dile getirildi. Boğazlıyan OSB’de gelinen nokta ilçede de büyük sevince neden olurken; Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay ve Yozgat Valisi Kadir Çakır, tarafından OSB’nin dile getirildiği programda; Yozgat Valisi Kadir Çakır, “Boğazlıyan’a OSB kuruluyor. Ocak ayı sonunda Sanayi Bakanlığı ile tüzel kişiliği oluşturacağız” dedi.

                31 Mart Mahalli İdareler Seçimi öncesinde en büyük projelerinden birisi olan Organize Sanayi Bölgesi’ni ilçemize kazandıracağım sloganı ile yola çıkan Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, istikrarlı, kararlı ve tutarlı çalışmanın sonucunu geçtiğimiz gün müjdelerle aldı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın katılımıyla İstanbul’da gerçekleştirilen, Yozgatlı İş İnsanları 3. Ticaret ve İşbirliği Buluşması’na Yozgat Valisi Kadir Çakır, Milletvekilleri, İlçe Kaymakamları, Yozgat Konfederasyonu Genel Sekreteri ve Program Koordinatörü Aydın Baran, YOSİAD Başkanı Erdal Öztürk, Avrupa Yozgatlılar Federasyonu Genel Başkanı ve Özler Birlik Derneği Avrupa Koordinatörü Veysel Filiz, Oda temsilcileri iş insanları ve belediye başkanları katıldı.

 1. Ticaret ve İş Birliği Zirvesi’nde konuşan Yozgat Valisi Kadir Çakır, Yozgat’ın ekonomik avantajlarını anlattı. Çakır, Boğazlıyan’ı da yakından ilgilendiren konuşmasında “Boğazlıyan’a OSB kuruluyor. Ocak ayı sonunda Sanayi Bakanlığı ile tüzel kişiliği oluşturacağız” dedi.

ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ

Zirvenin sonunda değerlendirme yapan Vali Çakır, “İyi bir buluşma görüşme oldu. Basit bir görüşme olmadı. İnşallah güzel, sonuç alınabilecek anlaşmalar oldu. İnşallah devamı gelir. Bir kişinin istihdama yönelik maliyeti hesaplamalara göre 1 milyon dolar. İstihdam oluşturmak zor bir iş.  Sizler binlerce istihdam oluşturuyorsunuz. İnşallah yeni istihdamlar oluşturuyorsunuz. Bunu Yozgat’ta yapın. Gönlümüz istiyor ki daha da zirveye taşıyın. Bu anlamda bizler elimizden geleni yapma sözü veriyoruz” ifadelerine yer verdi.

HAKKINI VERMEK LAZIM

Yozgat’ın nüfusa oranla en çok şehit veren illerden biri olduğunu anımsatan Vali Çakır, “Bunu sık sık dillendiriyoruz. Toprağımızı kazanmak için şehit veriyoruz kan döküyoruz. O koruduğumuz toprak bize bakıp biz toprağa bakınca o toprağın hakkını vermiyoruz. Şehitlerimize, gazilerimize bu toprağın hakkını vermek lazım. Sizlerin doğduğu topraklar büyüdüğü topraklar inşallah el birliği ile hep birlikte güzel işler yaparsınız” diye konuştu.

İYİ SONUÇLAR ALACAĞIZ

Çakır, bundan sonra hep birlikte Yozgat’ın ve Türkiye’nin kalkınması için çalışacaklarını belirterek, “Bundan sonra iş sizlere ve bizlere kalıyor. Ben iyi sonuçlar alacağımıza inanıyorum. Basit gibi görünüyor ama bunun gerisinde büyük emek var. Amaç Yozgat’ı Yozgatlı hemşehrilerimizle biraz daha geliştirmektir. Ben bu amaca ulaşacağıma inanıyorum” dedi.

YOZGATLI BABAYİĞİTLERİ GÖRMEK İSTİYORUZ!

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ise, bu tür buluşmaların önemine işaret ederek; “Yiğitlerin harman olduğu yer demekle olmuyor. Biz artık babayiğitleri görmek istiyoruz Yozgat’ta” dedi.

Oktay, Yozgat’ın önemli bir geçiş güzergahı üzerinde bulunmasının yanı sıra ve doğal ve kültürel zenginlikleri, tarım, hayvancılık, termal kaynaklar, değerli madenler gibi alanlarda önemli potansiyele sahip olduğuna dikkati çekerek, şunları kaydetti:

“İl merkezi ve 7 ilçede termal kaplıcalar mevcut, Sarıkaya, Boğazlıyan, Cavlak, Sorgun ve Yerköy ilçelerimiz turizm merkezi ilan edilmiştir. İlde jeotermal kaynakların bulunması seracılıkta ve turizm yatırımlarında avantaj sağlamaktadır. Mercimekte bir numarayız, ama işlemeyle ilgili bir katma değer koyamıyoruz. Aklımıza gelen tek şey paketlemek oluyor. Bu bakımdan borsa ve sanayi odasının birlikte hareket etmesi önemli. Sanayi üretiminde kar ve verimlilik açısından Yozgat OSB 1 TL/metrekarelik arsa fiyatı ile Türkiye’nin en uygun arsa fiyatlı OSB’leri arasında yer almakta. Ayrıca Yozgat, hayvancılık bakımından ciddi bir potansiyele sahiptir ve tarımsal işletmelerin çoğunda hayvancılık, tarımsal faaliyetlerle birlikte yürütülmektedir. Esnaflarımız da mahalle kültürünün korunduğu ilimizde ticari hayatın atar damarları olmaya devam etmektedir.”

Sonuç alınmadığı takdirde bu tür toplantılar yapmanın bir anlamının olmayacağını vurgulayan Oktay, “İş yapacaksak elimizi değil gövdemizi bunun altına koyalım. Dolayısı ile bu gün bu varsayımla buradayım. Biz sizlerin daha fazla kazanması için buradayız. Siz kazanırsanız Yozgat, Yozgat kazanırsa ülkemiz kazanır. Ne kadar babayiğit var Yozgat’ta göreceğiz. Siz Yozgatlı iş insanlarımızla yine omuz omuza vermenin, elimizi taşın altına koymanın ve memlekete, ilimize ve bütün Türkiye’ye kazandırmanın vaktidir” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, “Memleketimiz Yozgat her geçen gün daha gelişen ve kalkınan bir Yozgat olma yolunda ilerlemekte. Ama başlangıçta olduğumuzu da ifade etmek isterim. Yozgat’a geçtiğimiz 17 yıl içerisinde 16 milyon liralık yatırım yapılmıştır. Vatandaşlarımızın hizmetine sunulan Yozgat Şehir Hastanesi, tarım ve hayvancılık destekleri ve Bozok Üniversitesi ile Yozgat’ta iyiye gidiş sağlanmıştır. Ancak gelişmiş ve gelişmekte olan illerimizle mukayese ettiğimizde hala Yozgat’ta tarım ve sanayi üretimi, istihdam üretimi ve ticari alanlarda ciddi ilerlemeye ihtiyaç duyulmaktadır. Daha çok gerideyiz” dedi.

Teşviklerle yatırımcının yanında olacaklarını aktaran Oktay, şunları ifade etti;

“Yozgat’ta bulunan OSB imkanlarına, üretim teşvik oranı ve insan kaynağına rağmen üretim ve istihdam kapasitesi de henüz yeterli düzeye ulaşmamıştır. İkinci OSB bölgesini en kısa sürede faaliyete alacağız. Buraları biz kamu olarak doldurmayacağız.

Bizim ekonomik büyüme modelimiz özel sektörle büyüme modeline dayanıyor. Dolayısıyla buraları sizler dolduracaksınız. Bizler alt yapıyı hazırlayacağız. Bizler teşviklerle sizin yanınızda olacağız. Ama oraları dolduracak olan sizlersiniz.

Siz proje geliştirin de demiyoruz artık. Birlikte geliştireceğiz dedik. Elimizi değil gövdemizi bu taşın altına koyduk. Ama bunu birlikte geliştireceğimiz babayiğitlere de ihtiyacımız var. Öyle yiğitlerin harman olduğu yer demekle olmuyor bu iş. 100 yıldır bunu söyledik. Biz artık babayiğitleri de görmek istiyoruz Yozgat’ta. İş yapacaksak bir arada olalım.”

COŞAR: ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ’NE ADIM ADIM

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın katılımıyla gerçekleştirilen, Yozgatlı İş İnsanları 3. Ticaret ve İşbirliği Buluşmasına katılan Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, “Birlikte Kazan” temasıyla gerçekleşen programda ekonominin can damarı olan Boğazlıyan’ımıza katma değer katacak, Organize Sanayi Bölgesi projemiz hakkında ki yol haritamızı adım adım, yurt içinden ve yurt dışından katılım sağlayan Yozgatlı iş insanlarına tanıtma fırsatı bulduk” dedi.

Coşar, “Her geçen gün gelişen, büyüyen, modern, daha yaşanabilir bir Boğazlıyan’ımız için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bu güzel buluşmada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM