• DOLAR
  %0,05
 • EURO
  %0,42
 • ALTIN
  %0,84
 • BIST
  %-0,82
OSB’YE DEV YATIRIM

OSB’YE DEV YATIRIM

Haydi Bismillah..

OSB’YE DEV YATIRIM

Boğazlıyan ekonomisi için büyük önem arz eden ve büyük ölçekli yatırımcıların gelmesi noktasında ilçemizin bel bağladığı Boğazlıyan Fuat Oktay Organize Sanayi Bölgesine, ilk büyük yatırımcıyla ön tahsis protokolü imzalandı.

Ülkemizde ‘İplik ve Kumaş Üretim Tesisi’nin öncü şirketlerinden Yağız Tekstil firması, OSB’nin mimarı Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar’ın girişimleri ile Boğazlıyan’ı tercih etti.

Boğazlıyan Fuat Oktay Organize Sanayi Bölgesine lokomotif görevi üstlenecek bir yatırımla başlanılıyor. Bin 200 kişiye istihdam sağlayacak olan ve 72 milyon Euro’luk proje bedeli bulunan yatırımın temelleri ise 2021 baharında atılacak.

“Boğazlıyan’ın her alanda büyümesi ve gelişmesi için tüm yatırımların en büyük destekçisi olmaya devam edeceğiz” diyen Başkan Coşar, hedeflerine emin adımlarla yürüyor.

“YILMADI; BAŞARDI”

Boğazlıyan OSB için gecesini gündüzüne katan ve olmaz denilen OSB’nin Boğazlıyan’a kazandırılması noktasında yılmayan Başkan Gökhan Coşar’ın çalışkanlığı, azmi, gayreti ve Ankara nezdinde görüşmelerinin yanısıra Boğazlıyan’da sağladığı birlik ve beraberliği tesis ederek yola çıktığı OSB için dev yatırımın ilk ön protokolü imzalandı.

Belediye Başkanı Gökhan Coşar, Boğazlıyan Fuat Oktay Organize Sanayi Bölgesine sağlayacağı üretim ve istihdam ile ekonomiye önemli katkılar sağlayacak bir yatırımı Boğazlıyan’a kazandırmanın mutluluğunu ve gururunu yaşadıklarını söyledi.

Başkan Gökhan Coşar, Türkiye’nin en büyük tekstil firmalarından birisi olan Yağız Tekstil ile protokol imzaladı. Bin 200 kişiye istihdam sağlayacak olan ve 72 milyon Euro’luk proje bedeli bulunan yatırımın temelleri 2021 baharında törenlerle atılacak.

Fuat Oktay Organize Sanayi Bölgesi alanında 145 Bin metrekare alan üzerine ‘İplik ve Kumaş Üretim Tesisi’ yatırımını hayata geçirmek için İstanbul ve Şanlıurfa’da faaliyet gösteren Yağız Tekstil firması ile ön tahsis protokolü imzalandı.

Başkan Gökhan Coşar, Yağız Tekstil firma yetkililerini Boğazlıyan’da ağırladı. Yağız Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Can Mustafa Coşkun ile bir süre görüşen Başkan Coşar, ön tahsis protokolünün hayırlı ve uğurlu olması temennisinde bulundu.

“SABIRSIZLIKLA BEKLİYORUZ”

Sözlerine; “Boğazlıyan’da lokomotif görevi üstlenecek bir yatırımla başlıyoruz” diyen Başkan Gökhan Coşar, “Sizinle beraber hızlı bir şekilde tahsislere başlayacağız. Pandemiyle savaştığımız bir dönemde ilçemiz adına 72 milyon euroluk önemli ve büyük bir yatırımı, yatırımcılarımız ve sanayicilerimizle bir an önce hayata geçirilmesini sabırsızlıkla bekliyoruz” dedi.

Başkan Gökhan Coşar, Fuat Oktay Organize Sanayi Bölgesi’nde bin 200 kişiye istihdam sağlaması planlanan iplik ve kumaş üretim tesisinin ön tahsis protokolünün imzalarının atıldığını söyledi.

Başkan Coşar, “Boğazlıyan’a ve bölgeye önemli katkı sağlayacak olan Fuat Oktay Organize Sanayi Bölgesi alanında 145 bin metrekare alan üzerine proje bedeli yaklaşık 72.000.000 Euro olan ve proje doğrultusunda tahmini istihdam edilecek personel sayısı 1190 kişi kapasiteli ‘iplik ve kumaş üretim tesisi’ yatırımını ilçede hayata geçirmek üzere uzun zamandır görüşmelerini sürdürdüğümüz İstanbul ve Şanlıurfa’da faaliyet gösteren Yağız Tekstil firması ile ön tahsis protokolü imzaladık.

Sağlayacağı üretim ve istihdam ile ekonomimize önemli katkılar sağlayacak bu yatırımın Boğazlıyan’a hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. İlçemizin her alanda büyümesi ve gelişmesi için tüm yatırımlarımızın en büyük destekçisi olmaya devam edeceğiz” açıklamasında bulundu.

Programa; Boğazlıyan Belediye Başkanı ve OSB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gökhan Coşar, Yağız Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Can Mustafa Coşkun ve Başkan Yardımcısı Aydın Coşkun ve Yönetim Kurulu Üyesi Aydın Coşkun ile TSO Başkanı ve OSB Yönetim Kurulu Üyesi Öcal Öcalan, OSB Yönetim Kurulu Üyeleri, Şükrü Çetindağ ve Ferhat Çil ile OSB Bölge Müdürü Olcaytuğ Orhan, Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavir Coşkun Dağlı, Mali İşler İthalat ve İhracat Müdürü Bağımsız Denetçi Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavir Necdet Öztürk, katıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM