• DOLAR
  13,7194
  %0,41
 • EURO
  15,5684
  %0,38
 • ALTIN
  786,58
  %1,29
 • BIST
  1.910
  %1,61
OVAKENT GÖZ DOLDUYOR

OVAKENT GÖZ DOLDUYOR

Kısa sürede yaptığı hizmetler ile adından söz ettiren Ovakent Belediye Başkanı Yusuf Büyük, Ovakent’te büyük hizmetlere imza attı. AK Parti Boğazlıyan İlçe Teşkilatı olağan toplantısına ev sahipliği yapan Başkan Büyük; “Seçim sürecinde söz verdiğimiz 25 projenin tamamı üzerinde çalışıyoruz ve bu sayıyı 30’a çıkardık. 5 ay içerisinde Ovakent’e 25 milyon TL’lik yatırım kazandırdık. Yozgat’ın en büyük güneş enerji projesini Ovakent’te hayata geçireceğiz ve 12 milyon TL’ye malolacak GES Projesinde son imzalar atıldı” dedi.

Adalet ve Kalkınma Partisi Boğazlıyan İlçe Başkanı Osman Düğenci ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, haftalık olağan toplantısını Ovakent Beldesi’nde gerçekleştirdi. Belediye Başkanı Yusuf Büyük’ün ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıda, Başkan Büyük’ün yapmış olduğu hizmet ve yatırımlardan övgüyle bahseden AK Parti İlçe Başkanı Osman Düğenci, “Belediye Başkanımız Yusuf Büyük, kendisini Ovakent için adamış bir insandır. Bizler de Ovakent için elimizden geleni fazlasıyla yapmaya çalışıyoruz” dedi.

Haftalık Olağan İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri Toplantısını Ovakent Beldesi’nde gerçekleştiren AK Parti Boğazlıyan İlçe Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Belediye Başkanı Yusuf Büyük’ün 7 aylık süre içerisinde yapmış olduğu hizmet ve yatırımları görme imkanı buldu.

DÜĞENCİ: AZ ZAMANDA ÇOK İŞ YAPILDI

Belediye Başkanı Yusuf Büyük’ü çalışmalarından dolayı kutlayan ve teşekkürlerini ileten Başkan Düğenci, “Başkanımız Yusuf Büyük’ün az zamanda büyük hizmetlere imza atması bizler için de övünç kaynağıdır. Ömrünü Ovakent’e hizmet için adayan Başkanımıza ne kadar teşekkür etsek azdır” dedi.

31 Mart Mahalli İdareler Seçimi’nde AK Parti’nin en yüksek oy aldığı beldeler arasında Ovakent’in ilk sıralarda bulunduğuna dikkati çeken Başkan Osman Düğenci, AK Parti İlçe Teşkilatı olarak Başkanımız Yusuf Büyük’e ne kadar destek olsak azdır. Bizler de Ovakent’in daha fazla hizmet ve yatırım alması için elimizden gelen gayreti göstereceğimizden kimsenin şüphesi olmasın” şeklinde konuştu.

AK Parti İlçe Başkanı Osman Düğenci, konuşmasını daha sonra şöyle sürdürdü:

“Ovakent Belediye Başkanımız Yusuf Büyük’ün çalışmalarını yakından inceliyoruz, izliyoruz. Yusuf Bey’i başarılı çalışmalarından dolayı kutluyor, teşekkür ediyorum. Allah kendisinden razı olsun.

Ovakent için elimizden gelenden fazlasını yapmaya çalışıyoruz. Bu sebeple haftalık olağan toplantımızı da Yusuf Bey ile birlikte yapıyoruz. Başkanıma teşekkür ediyorum. Kendisini Ovakent için adamış bir insan. AK Parti Teşkilatımızın bayrağını zirveye taşıdığı için teşekkür ediyorum.

Ovakent Beldesi, Başkan Yusuf Büyük ve Belediye Meclis üyelerinin gayretli çalışmalarıyla Yozgat’ta en yüksek oy potansiyeline ulaştılar. Kendilerini kutluyorum.”

BÜYÜK, 7 AYDA 30 PROJE HAZIRLADI

AK Parti Boğazlıyan İlçe Başkanı Osman Düğenci ve Yönetim Kurulu Üyeleri’nin ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Ovakent Belediye Başkanı Yusuf Büyük ise, 7 aylık süre içerisinde yapmış olduğu çalışmalar hakkında bilgiler aktardı.

Görevi devraldığı günden itibaren gece demeden gündüz demeden Ovakent için projeler ürettiklerini dile getiren Başkan Büyük, seçim sürecinde vaat etmiş olduğu 25 projenin tamamı üzerinde çalıştıklarını ve bu sayıyı 30’a çıkardıklarını söyledi.

5 ay içerisinde Ovakent’e 25 milyon TL’lik yatırım kazandırdıklarını, Yozgat’ın en büyük güneş enerji projesini Ovakent’te hayata geçireceklerini anlatan Başkan Büyük, 12 milyon TL’ye malolacak GES Projesinde son imzaların da atıldığı müjdesini verdi.

Kayseri Büyük Şehir Belediyesi’nden 6 milyon TL’lik asfalt yatırımı aldıklarını anımsatan Ovakent Belediye Başkanı Yusuf Büyük, yaptığı çalışmalar hakkında şu bilgileri verdi:

EN BÜYÜK DESTEKÇİM SİZLERSİNİZ

“İlçe Başkanıma, İlçe Yönetim Kurulu Üyelerimize Ovakent’imize hoş geldiniz diyorum. Bu toplantıyı burada yapıyor olmanız bizi onurlandırdı, gururlandırdı. İlçe Başkanımız sayın Osman Düğenci’nin yardımlarını her zaman hissediyoruz. 7’ici ayımızın bitmek üzere olduğu Belediye Başkanlığımız döneminde 7 ay içerisinde AK Partili Belediye Başkanları bir tarih yazdı.

2019 yılı devletimizin kemer sıkma politikası olmasına rağmen kısaca ifade edecek olursam 5 ay içerisinde 25 milyon TL.’ye yakın yatırım aldık.

GÜNEŞ DOĞDUKÇA OVAKENT’E GÜN DOĞACAK

25 milyon TL’yi söylemek gerçekten dile kolay. Ovakent’imize 12 milyon TL.’lik bir güneş enerjisi santrali kazandırıyoruz. Son yazısı da bugün itibariyle çıktı. Allah nasip ederse birkaç ay içerisinde kurulup faaliyete geçecek ve aylık 250 bin TL. ekstra bir gelir sağlayacak proje. Bu meblağ da inşallah Ovakent Beldemizi ayağa kaldıracaktır.

12 milyon TL’lik projenin Ovakent’imize kazandırılmasında Cumhurbaşkanı Yardımcımız sayın Fuat Oktay Beyfendiye, TBMM Anayasa Komisyonu Başkanımız sayın Bekir Bozdağ’a ve AK Parti Seçim İşleri Başkan Yardımcımız sayın Yusuf Başer’e ayrıca teşekkür etmek istiyorum.

İlçeler dahil bölgenin en büyük güneş enerjisi santrali 2 bin KW’lık bir güneş enerjisi santrali.

KAYSERİ BÜYÜK DESTEK OLDU

Bunun dışında Kayseri Büyük Şehir Belediyesi’ne en yakın belde Ovakent. Belediyemiz önünden Kayseri Merkez’e 52 kilometre mesafede. Kayseri Büyük Şehir Belediye Başkanımız ile sıcak ilişkilerimiz devam ediyor. 5 aylık dilim içerisinde 6 milyonluk yol yardımı aldık. 6 milyonluk ihaleli Ovakent’e Kayseri Büyükşehir Belediyesi yol yaptı. Buradan da tekrar Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanımıza Ovakent halkımız adına şükranlarımı sunuyorum.

Cumhurbaşkanı Yardımcımız sayın Fuat Oktay Beyendiye, TBMM Anayasa Komisyonu Başkanımız sayın Bekir Bozdağ’a ve AK Parti Seçim İşleri Başkan Yardımcımız sayın Yusuf Başer, projelerimize büyük destek verdiler. Vermiş olduğumuz projeler içerisinde netice aldığımız, parası çıkan ve inşallah Nisan ayı içerisinde başlayacağımız 3 projemiz var.

KÜLTÜR MERKEZİ GÜN SAYIYOR

Kültür Merkezi projemiz onaylandı. 2 milyon 200 bin TL. Ovakent’e ayrıldı. Ovakent’imize hayırlı olsun.

3 milyon TL’lik selektör projemiz onaylandı. Onu da en kısa zamanda hayata geçireceğiz. Ovakent’imiz tarım memleketi. 2020 yılı içerisinde selektörümüzde belde halkının hizmetine girmiş olacak.

Ovakent’imize taziye evi kazandıracağız. Bununla ilgili tüm çalışmalarımızı tamamladık. Mevsimden dolayı onu da inşallah Nisan ayı içerisinde gerçekleştireceğiz.

GÜNEŞ ENERJİSİ İLE AYAĞA KALKACAĞIZ

30 tane proje verdik. Seçim sürecinde de vaat ettiğimiz proje sayısı 25 idi. İktidar partisinden Belediye Başkanı olmanın avantajını Cumhurbaşkanı Yardımcımız sayın Fuat Oktay Beyfendiye, TBMM Anayasa Komisyonu Başkanımız sayın Bekir Bozdağ’a ve AK Parti Seçim İşleri Başkan Yardımcımız sayın Yusuf Başer sayesinde yaşıyoruz. Yardımlarını, desteklerini her zaman her yerde hissettik ve hissediyoruz.

Geriye dönüp bakmıyoruz. Geride 53 yıllık bir belediye. 53 yıllık süreçte yeterli hizmeti almamış. AK Parti’nin her seçimde yüzde 75-80 oy aldığı bir beldede 7 milyon TL. borçla belediyeyi devraldık. Ama Allah nasip ederse ileriye bakacağız. Güneş enerjisi ile ayağa kalkacağız. Yatırımlarımız da inşallah artarak devam edecek.

HER OVAKENTLİ ÇANAKKALE’Yİ GÖRECEK

Biz Ovakent olarak seçimlerde de dile getirdik. Söylediklerimizin hepsini inşallah önümüzdeki zaman dilimine de yayarak kısa, orta ve uzun vade problemlerimize göre bunları gerçekleştireceğiz.

Vatandaşlarımızın şehitler diyarına gitmesiyle alakalı bir çalışmamız oldu. Allah nasip ederse önümüzdeki hafta başlıyoruz. 5 yıl boyunca ücretsiz Ovakent halkını Çanakkale’ye götüreceğiz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM