• DOLAR
  %-0,06
 • EURO
  %0,15
 • ALTIN
  %-0,49
 • BIST
  %1,99
OVAKENT GÖZ KAMAŞTIRIYOR

OVAKENT GÖZ KAMAŞTIRIYOR

Yaptığı çalışmalar ve enerjisiyle dikkat çeken açıkladığı projelerle adından söz ettiren, Ovakent’in ufuk çizgisini geliştiren ve beklentilerini de artıran genç ve vizyoner Belediye Başkanı Yusuf Büyük, beldenin gelişim ve değişiminde önemli rol üstlenip, vatandaş odaklı hayata geçirilen projeleri meyvelerini vermeye başladı. Teknolojiyi çiftçi ile buluşturan, TOKİ, doğalgaz, içme suyu ile alt ve üst yapı çalışmalarında hizmete aldığı yatırımlarla beldenin sorunlarına tek tek neşter vurarak Milyonlarca liralık yatırımları beldeye kazandıran Başkan Yusuf Büyük; şimdi de yüzlerce vatandaşı ülkemiz tarihinde önemli bir yeri olan tarih, doğa ve kültürün bir arada  bulunduğu ‘Çanakkale’ye gezisine götürecek.

Siyasi çalışmalar içinde ‘en renkli kare’ olarak dikkat çeken Ovakent’in vizyoner Belediye Başkanı Yusuf Büyük, “Her şey daha güzel bir Ovakent için” çıktığı yolda hizmetleri ile takdir topluyor.

Ovakent Belediye Başkanı Yusuf Büyük, beraberinde belediye meclis üyeleri ve AK Parti Ovakent Belde Başkanı Kadir Koçak birlikte gazetemize nezaket ziyaretinde bulundu.

Gazetemiz yazı ailesi ile bir süre sohbet eden Başkan Büyük, ziyarette gazetemiz ailesinin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.

Her kesiminin yaşamına dokunacak çalışmaları ile takdir toplayan genç ve vizyoner Belediye Başkanı Büyük, belde halkının daha temiz ve sağlıklı bir ortamda yaşaması için büyük bir özveriyle çalışan, örnek proje ve işlere imza atan çalışmaları ile gönüllere dokunmaya devam ediyor.

Göreve seçildiği günden itibaren belde halkının 7’sinden 70’inin hizmetine koşan Büyük, gecesini gündüzünü beldenin gelişip kalkınması noktasında harcamasıyla adından söz ettirmeye devam ediyor.

“HİZMETLERİN ARDI ARKASI KESİLMİYOR”

Hizmet hamlesinden altyapıya, sosyal belediyecilikten yatırımlara kadar önemli hizmetleri belde halkının hizmetine sunarken, yükselen bir değer ve örnek bir belde olma yolunda yürüttüğü çalışmalarına emin adımlarla ilerleyen Başkan Büyük’ün sosyal belediyecilik anlayışıyla da hareket ederek, belde halkını yıllardır hasret kaldığı hizmetlerle buluşturmaya, belde halkının hak ettiği hizmeti alabilmesi için altyapı ve üstyapı çalışmalarının yanı sıra sosyal belediyecilik çalışmalarına da hız vererek Milyonlarca liralık yatırımları beldeye kazandırdı.

“TARİHE TANIKLIK EDECEKLER”

Ziyarette beldede yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler aktaran Başkan Yusuf Büyük, belde halkına bir de müjde vererek, Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında Çanakkale Boğazı’nın eşsiz manzarasının yanı sıra bir ülkenin kaderini değiştiren Çanakkale Zaferi’nin ardında bıraktığı kültürel ve tarihi mirasları da yakından görme fırsatını elde edeceklerini söyledi.

Pandemi nedeniyle ertelenen ve seçim vaatleri arasında yer alan ‘Çanakkale’ye görmeyen kalmasın sloganı’ ile belde halkı için ücretsiz Çanakkale Gezisi’nin düzenleneceğini belirten Büyük, “İlk gezi turumuzu 20 Ocak 2023 tarihinde gerçekleştireceğiz ve her ayın 3. haftasında bu gezi turlarına devam etmeyi planlıyoruz. Vatandaşlarımız gezi turlarına katılıp tarihe yakından tanıklık etme fırsatını yakalayacaklar” dedi.

“HİZMETLER DEVAM EDECEK; 40 YILLIK SORUNU ÇÖZDÜK”

Belde halkının istek ve talepleri doğrultusunda hizmetlerin artarak devam edeceğine dikkat çeken Büyük, dev projeleri halkın hizmetine sunduklarını belirterek, “Selektör Tohum Eleme Tesisi’ Ovakent ile birlikte bölge çiftçisine de hizmet verebilecek kapasitede hizmete açarak teknolojiyi çiftçi ile buluşturduk. İçme suyu ile alt ve üst yapı çalışmalarımızı kazandırdık. TOKİ ve doğalgaz çalışmalarımız devam ediyor. 10 Bin metrekare alanda kilit parke yol çalışması ve çevre düzenlemesi çalışmaları da hız kesmeden 7/24 devam ediyor. Aşağı Hasinli Mahallemiz de yol çalışmalarına başlayacağız. Kanalizasyon sorununu çözdük. Yüzde 99’u bitti. İçme suyu depomuzu da tamamladık. Ayrıca; 40 yıllık sorunu çözdük. 3,5 kilometre alanda kanalizasyon bağlantısını yaparak hem çevre hem de kötü kokunun önüne geçmiş olduk. 42 Bin m2 alanda 2 Bin Kw elektrik üretecek olan tesis yap-işlet-devret modeli ve sıfır maliyetle beldeye kazandırma çalışmalarımız da devam ediyor” açıklamasında bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM