• DOLAR
  %0,04
 • EURO
  %-0,57
 • ALTIN
  %0,61
 • BIST
  %-0,15
OVAKENT’E BİR MÜJDE DAHA

OVAKENT’E BİR MÜJDE DAHA

Ovakent beldesinde Belediye Başkanı Yusuf Büyük’ün TOKİ ve GES Projesi başta olmak üzere birçok projeyi gün yüzüne çıkarken, Başkan Büyük, çiftçilerin büyük eksikliğini hissettiği selektör kurulumu için kolları sıvadı. Yeni teknoloji ile yapılacak ve tam otomatik eleme sistemine sahip olacak selektörün sezonda hazır hale geleceğinin müjdesini verdi.

Ovakent’te Belediye Başkanı Yusuf Büyük ile birlikte, değişimi, gelişimi ve dönüşümü yaşarken yeni yatırımlar ve yeni hizmetler almayı sürdürüyor.

Ovakent’te yapmış olduğu hizmet ve çalışmalarla belde halkının büyük takdirini toplayan Belediye Başkanı Yusuf Büyük, TOKİ ve GES projesi başta olmak üzere onlarca projeyi hayata geçirmeye hazırlanıyor.

TOKİ arsasının tahsisini yapan, GES Projesi ile ilgili çalışmaları tamamlayan Başkan Büyük, bölgenin hububat ambarı olarak adlandırılan Ovakent’e yeni teknoloji ile donatılmış son derece modern bir selektörün kurulacağının müjdesini verdi.

Selektörün kurulacağı alanın arsasını Belediye olarak satın aldıklarını aktaran Başkan Büyük, Nisan ayında başlayacak çalışmaların Haziran ayı içerisinde tamamlamayı ve hububat sezonuna yetiştirmeyi planladıklarını dile getirdi.

Ovakent’te 180 bin dekarlık alanda tarım yapıldığını anımsatan Başkan Büyük, üreticilerin hububatın yanı sıra bakliyat ekimine de ağırlık verdiklerini söyledi, selektörün belde için zaruri ihtiyaç haline geldiğine değindi.

Son teknolojiye sahip olacak selektörün tam otomatik sistemle ürünleri eleyeceğini, temizleyeceğini ve ilaçlayacağını da sözlerine ekleyen Başkan Yusuf Büyük, şu bilgileri paylaştı.

“Ovakent’imiz 180 bin dekar üzerinde tarım yapılan ve Boğazlıyan’dan sonra en fazla tarım alınana sahip bir beldemiz. Vatandaşlarımızın üretmiş oldukları ürünlerle alakalı en büyük ihtiyacımız, en büyük sıkıntımız bu ürünlerin elenmesi, temizlenmesi ve ilaçlanmasıyla ilgili selektör çalışmasıyla ilgili çalışmalarımızı tamamladık.

Selektörümüz son sistem, lazerle taş ayıklayan, otomatik ilaçlama ve paketleme yapabilecek. Allah nasip ederse yerini Belediye olarak satın aldık. 6’ncı aya yetişecek şekilde çalışmalarımızı başlattık. Beldemiz ve bölgemize hitap edecek selektörü beldemize kazandıracağız. Vatandaşlarımız çeşitliliğini artırdı. Hemşerilerimiz ürünlerini eletmek, ilaçlatmak için yorulmayacaklar.”

05.02.2021

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM