• DOLAR
  %0,01
 • EURO
  %0,22
 • ALTIN
  %-0,04
 • BIST
  %-5,29
OVAKENT’TE BÜYÜK AÇILIŞ

OVAKENT’TE BÜYÜK AÇILIŞ

Boğazlıyan’ın güzide kasabalarından bir tanesi olan Ovakent Kasabasında, Belediye Başkanı Yusuf Büyük, öncülüğündeki çalışmalar meyvesini verdi. Vizyon ve projeleri ile öne çıkan, hizmet hamlesinden altyapıya, sosyal belediyecilikten yatırımlara kadar önemli hizmetleri belde halkının hizmetine sunarken, yükselen bir değer ve örnek bir belde olma yolunda yürüttüğü çalışmalarına ara vermeden devam eden Başkan Büyük’ün kasabanın geleceğine yönelik yaptığı onlarca başarılı icraatların açılışı AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer’in de katılımı ile gerçekleştirildi.

-“OVAKENT’TE TARİHİ GÜN”-

İlçemize bağlı Ovakent Kasabası tarihi günlerden birisini daha yaşadı. Belediye Başkanı Yusuf Büyük, öncülüğünde beldede milyonlarca liralık yatırımların açılışı gerçekleştirildi.

AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, AK Parti Boğazlıyan İlçe Başkanı Osman Düğenci, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Nurullah Nurdoğan, Sırçalı Belediye Başkanı Ferit Koçyiğit, Yamaçlı Belediye Başkanı Şaban Altuntaş, İl Genel Meclis Başkanı İskender Nazlı, İl Genel Meclis Üyeleri Muktat Erdem ve Mikayil Demir ile Muhtarlar, kasaba halkı ve çok sayıda davetlinin katılımı ile Ovakent’te belediye tarafından yapılan yatırımların açılışı yapıldı.

-“DEV PROJE”-

Belediye Başkanı Yusuf Büyük’ün dev projelerinden birisinin daha açılışı yapıldı. ‘Selektör Tohum Eleme Tesisi’ Ovakent ile birlikte bölge çiftçisine de hizmet verebilecek kapasiteye sahip.

Ovakent’te TOKİ ve GES Projesi gibi dev projelerle adından söz ettiren, onlarca projeyi gün yüzüne çıkaran Başkan Büyük, çiftçilerin büyük eksikliğini hissettiği tam otomatik eleme sistemine sahip ‘Selektör Tohum Eleme Tesisi’ni kasaba halkına kazandırdı.

-“OVAKENT MİLYONLUK YATIRIMLARLA BULUŞTU”-

Ovakent’te yapımı tamamlanan ve yapımı devam eden projeler arasında yer alan ‘Selektör Tohum Eleme Tesisi’ ‘ Su Deposu ve Şebekesi’ ‘Kanalizasyon ve Arıtma Tesisi’ ‘Asfalt ve Kilit Parke Yol Çalışması’ ‘Cadde Düzenlemesi ve Aydınlatma Sistemi’ ‘Belediye Fırını’ ‘Garaj Yapımı’ ‘Sosyal Konut Projesi (TOKİ)’ ‘GES Projesi’ ‘ Bölge Hafızlık Okulu’ ve ‘Sosyal Hizmet Araçları’ ile ’30 Bin Ağaçlandırma’ projesi ile onlarca yatırım ve hizmeti belde halkının hizmetine sunan Belediye Başkanı Yusuf Büyük’ün ev sahipliğinde yatırımların açılışı gerçekleştirildi.

-“BAŞER’E TEŞEKKÜR ETTİ”-

Ovakent Belediye Başkanı Yusuf Büyük, “Yozgat’ımızın yiğit evladı, hizmetlerimizin mimarı AK Parti Yozgat Milletvekilimiz sayın Yusuf Başer’e ile tüm devlet yetkililerine Ovakent’e kazandırılan hizmet ve yatırımlarından dolayı teşekkür ederim” dedi.

-“3 YILDA 160 MİLYONLUK YATIRIM”-

Açıklamasına; beldede yürütülen yapımı tamamlanan ve devam eden projelere değinen Büyük, Ovakent’e toplam 160 Milyonluk yatırımları kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Büyük, modern ‘Selektör Tohum Eleme Tesisi’ ile birlikte buğday, arpa, fasulye, nohut ve mercimek gibi ürünlerin elenip ilaçlama yapılacak ve taşların temizlenip, otomatik tartı ve torbalama yapma imkanı da sağlayan selektör tesisinin Ovakent’le birlikte bölgeye de hizmet edeceğini söyledi, Çiftçiye büyük kolaylık sağlayacak Ovakent için büyük öneme sahip olan bu kazanımın tüm Ovakentli halkımıza hayırlı ve uğurlu olmasını temenni etti.

AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer ise, açıklamasında; “AK Parti olarak kurulduğu günden itibaren temel felsefemiz ‘İnsanı Yaşat ki, Devlet yaşasın’ anlayışı içerisinde hareket ettik. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliği ve öncülüğünde 781 Bin vatan toprağını bir ve beraber gördük. Hizmetlerin gelmesinde azami gayreti gösterdik. Bizler sayın Cumhurbaşkanımızın Yozgat’ta yol arkadaşları olarak Yozgat merkez ve 14 ilçesinde 22 beldesi ve 558 köyü ile beraber hizmetlerin adil ve eşit bir şekilde dağıtılması noktasında gayret gösterdik” diye konuştu.

Ovakent’in değerli Başkanı Yusuf Büyük son 3 yıl içerisinde Ovakent’e 160 Milyonluk yatırım kazandırdığına dikkat çeken Başer, “Açılışı gerçekleştirilen tohum eleme tesisinin maliyeti 7 Milyon TL. 90 Bin TL’si hariç devletin destekleri ile kazandırılan bir hizmet. Burada çiftçiye hizmet verecek olan tesis, ilaçlama ve paketleme dahil ton başı 250 TL. piyasa şartlarından daha da aşağı. Bu hizmetin buraya kazandırılmasında emeği olan Belediye Başkanımız sayın Büyük’e ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

-“DOĞALGAZ VE TARIMSAL SULAMA MÜJDESİ”-

Milletvekili Yusuf Başer, beldeye ayrıca doğalgaz kazandırılacağını belirterek, doğalgaz ile ilgili çalışmaların hızlandırılacağını, Ovakent’in Yozgat’ın en bereketli ovalarından birisi olduğunu, ayrıca Ovakent’e Yamula barajından tarımsal alan için su kazandırılması için çalışmaların hızlanacağını ve inşallah bu projenin de 2024 yılından itibaren hayata geçmesi için çalışmaların planlandığını kaydetti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM