• DOLAR
  %0,10
 • EURO
  %1,37
 • ALTIN
  %1,06
 • BIST
  %1,49
OVAKENT’TE TEMİZ ENERJİ ATAĞI

OVAKENT’TE TEMİZ ENERJİ ATAĞI

Ovakent Belediye Başkanı Yusuf Büyük, göreve geldikten sonra beldenin gelişmesi için dev projelere imza atmaya devam ediyor. 42 Bin m2 alanda 2 Bin Kw elektrik üretecek olan tesis yap-işlet-devret modeli ve sıfır maliyetle beldeye kazandırılacak.

Ovakent Beldesinin her alanda gelişmesi için birbirinden farklı projelere imza atan Belediye Başkanı Yusuf Büyük, yenilebilir enerji kaynakları arasında yer alan Güneş Enerji Santraliyle önemli bir projeyi daha hayata geçirecek.

-“ÇALIŞMALARA HIZ VERİLDİ”-

Boğazlıyan’a bağlı Ovakent’te Belediye Başkanı Büyük, öncülüğünde tükettiği elektriği güneş ve rüzgâr enerjisinden elde etmeyi hedefliyor. Güneş enerjisi santrali projesi için ihale sürecinin tamamlanması ile birlikte çalışmalara hız verilen yatırım beldeye kazandırılacak.

Ovakent’te bir birinden farklı proje ve yatırımları hayata geçiren Ovakent’in genç ve dinamik Belediye Başkanı Yusuf Büyük, başkanlığında belde de bir yandan yol çalışmasını sürdürürken diğer yandan da 42 Bin m2 alanda 2 Bin Kw güneş enerjisi yap-işlet-devret modeli ile sıfır maliyetle beldeye kazandırılacak proje için çalışmaları hızlandırdı.

-“GES GÜN SAYIYOR”-

Doğal kaynakları enerjiye dönüştürmek amacıyla beldede Güneş Enerjisi Santrali Projesi (GES) devreye girmek için gün sayıyor.

Ovakent’te Belediye Başkanı Yusuf Büyük ile birlikte, değişimi, gelişimi ve dönüşümü yaşarken yeni yatırımlar ve yeni hizmetler almayı da sürdürüyor.

Yapmış olduğu hizmet ve çalışmalarla belde halkının büyük takdirini toplayan Belediye Başkanı Yusuf Büyük, GES projesini hayata geçirmeye hazırlanıyor.

-“ÇALIŞMALAR GÜN YÜZÜNE ÇIKIYOR”-

Vizyon ve projeleri ile öne çıkan, hizmet hamlesinden altyapıya, sosyal belediyecilikten yatırımlara kadar önemli hizmetleri belde halkının hizmetine sunarken, yükselen bir değer ve örnek bir belde olma yolunda yürüttüğü çalışmalarına ara vermeden devam eden Başkan Büyük’ün kasabanın geleceğine yönelik yaptığı başarılı çalışmalar da gün yüzüne çıkıyor.

Belediye Başkanı Yusuf Büyük, yapımı devam eden GES projesi hakkında bilgiler verdi. Başkan Büyük, enerji sistemi devreye geçtikten sonra elektrik üretiminin başlayacağını söyledi.

Tüm dünyanın artık yenilenebilir enerji kaynaklarına yöneldiğini ve bu kaynaklardan birinin de güneş enerjisi olduğunu dile getiren Büyük, “Güneş enerjisinden elektrik elde etme ve yenilenebilir bir enerji kaynağı oluşturma noktasında Ovakent önemli bir potansiyeli elinde bulunduruyor” dedi.

42 Bin metrekarelik alan üzerine kurulacak olan Güneş Enerji Sistemi tesisini yerinde inceleyen Büyük, güneş enerjisi santralinde çalışmaların kısa süre içerinde tamamlanacağı bilgisini paylaştı.

-“SIFIR MALİYET”-

2 Bin Kw elektrik üretecek olan tesisin yap-işlet-devret modeli ile sıfır maliyetle beldeye kazandırılacağını aktaran Büyük,  doğal enerji kaynakları arasında yer alan güneş enerjisi, çevreye hiçbir zararı olmadan elde edilebildiğini söyledi.

-“GELECEĞİMİZ İÇİN ÖNEMLİ BİR YATIRIM”-

“Gelecek nesillerin enerji ihtiyacını karşılamak ve çevreye verilen zararı en aza indirgeyebilmek için sürdürülebilir enerji kaynaklarına yönelmemiz gerekiyordu” diyen Büyük, “Bu bağlamda GES projemizi başlattık. Şuan çalışmalarımız devam ediyor. Yakın zaman içinde tesisimiz enerji üretmeye başlayacak. Ovakent’imize ve Belediyemize gelir kaynağını da sağlamış olacağız” açıklamasında bulundu.

Proje ile hem temiz enerji üreteceklerini hem de belediyenin elektrik giderlerinin büyük bir kısmını kendi üretimlerinden karşılayacaklarını vurgulayan Büyük, diğer yandan da beldede kilit parke yol çalışmaları da yerinde inceledi, işçilerin çalışmasına ortak oldu. Belde için 7/24 çalışmaların aralıksız sürdürüleceğini sözlerine ekledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM