• DOLAR
  8,6619
  %-0,03
 • EURO
  10,1842
  %0,23
 • ALTIN
  490,67
  %-0,17
 • BIST
  1.392
  %-1,94
Özelleştirmenin Yüz Akı

Özelleştirmenin Yüz Akı

2018 yılı Nisan ayında şeker fabrikalarının özelleştirilmesinin ardından, Turhal Şeker Fabrikasını bünyesine katan Kayseri Şeker, Kayseri ve Boğazlıyan şeker fabrikalarındaki başarısını Turhalda da gösterdi. Özelleştirmenin yüz akı olan Turhal Şeker Fabrikasında  85’nci kampanya döneminin randımanlı ve verimli bir kampanya  olarak başarılı şekilde sona ermesi çalışanlar ve yöneticileri memnun etti.

“TURHAL ŞEKER FABRİKASINDA 85 KAMPANYAYI BAŞARI İLE BİTİRMENİN COŞKUSU YAŞANDI”

Turhal Şeker Fabrikasının Fabrika  meydanına toplanan işçiler tekbirler ve dualar eşliğinde kesilen kurban ve yapılan dualarla kampanyayı sonlandırdı.

Kayseri Pancar Kooperatifi ve Kayseri Şeker Fabrikasının Yönetim Kurulu  Başkan ve Yönetim Kurul üyeleri, Genel Müdür, Genel Müdür yardımcıları da çalışanları mutlu günlerinde yalnız bırakmadılar. Yöneticiler, fabrikaya gelişlerinde çalışanlar tarafından çiçeklerle  ve Turhal sizinle guru duyuyor sloganları ile karşılandılar.

85’nci Kampanyanın kapanış toplantısında konuşan Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay; Gece gündüz demeden her türlü fedakarlığı göstererek kampanya süresi içerisinde hiç duruş verdirmeden kampanyayı başarılı bir şekilde sona ermesinde katkısı olan herkese teşekkür etti.

Başkan Akay; günde 8 bin 86 ton pancar işlenen ve 82 günlük Kampanya süresince 90 bin ton şeker elde edilen Turhal Şeker Fabrikasının  pancar çiftçisine, çalışanına  bölge ekonomisine katkısının her geçen gün arttığına dikkat çekti.

Başkan Akay sözlerini şöyle sürdürdü;

“Turhal Şeker Fabrikamızda 85’nci kampanya döneminde zor bir işin üstesinden geldik. Hangi şartlar altında bir fabrika teslim aldığımızı biliyoruz. Allah’a şükürler olsun. Bu gün itibarı ile artık iftihar ve gururla Özelleştirmenin yüz akı diyebiliyoruz. Bunu hep birlikte sizler başardınız. Başarıya elbette karınca kararınca bizler de katkı sağladık ama bu işi başaranlar sizlersiniz. Bu sorumluluğun altına girenler sizlersiniz. Bu yükü taşıyanlar sizlersiniz. Onun için burada sizler bizim yüzümüzü ak ettiniz. Allah da sizlerin yüzünüzü hem dünyada hem ahirette ak eylesin.

Türkiye’de13 şeker fabrikası ihale ile satıldı. 9 tanesi teslim edildi. O Fabrikalar da kampanyayı yaşadılar ve yaşamaya devam ediyorlar. Ama kamuoyuna yansıyan sıkıntılarını da görüyoruz. Özelleşen fabrikalar arasında sıkıntısı olmayan tek fabrika Turhal Şeker Fabrikası oldu. İşte bizim farkımız budur. Bizim Turhal İle birlikte Büyük Kayseri Şeker ailesi olarak farkımız budur. Biz bu işi biliyoruz. Hakkıyla sahip çıkıyoruz. İşin hakkını veriyoruz. Hakkıyla da üretimi gerçekleştiriyoruz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM