• DOLAR
  13,7194
  %0,41
 • EURO
  15,5684
  %0,38
 • ALTIN
  786,58
  %1,29
 • BIST
  1.910
  %1,61
ÖZLER’DE GÜNDEM; MAHALLE

ÖZLER’DE GÜNDEM; MAHALLE

Belde statüsünden köye dönüşen ilçemizin nüfus yönünden en büyük köyü olan Özler Köyü’nün Boğazlıyan’a mahalle olarak bağlanması gündeme geldi. Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar’ın seçim vaatleri arasında yer alan Özler’le birlikte Çalapverdi, Bahariye ve Esentepe köylerinin daha iyi hizmete kavuşmasına yönelik çalışmalar sürerken, bir referandumla bu sürecin netleşeceği bildirildi.

Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar; “Özler’in daha güzel hizmetlere kavuşmasına köy halkı karar verecek, bu yükü biz üstlenmeye hazırız” dedi.

Avrupa Yozgatlılar Federasyonu Başkanı Veysel Filiz; “Köyümüzün gelişimi için çaba gösteriyoruz. Bizler hem köyümüzün insanı hak ettiği hizmetlere kavuşsun, hem de yurtdışındaki hemşehrilerimiz köylerine gelmesi için çalışmalar yürütüyoruz” dedi.

 

Özler Birlik Derneği tarafından düzenlenen Bayramlaşma programında birlik ve beraberlik mesajları verildi.

Avrupa Yozgatlılar Federasyonu Başkanı Veysel Filiz’in ev sahipliğinde Özler Köyünde düzenlenen programa Boğazlıyan ve çevresinden yüksek düzeyde katılım sağlandı.

Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, AK Parti Yozgat İl Başkanı Çelebi Dursun, MHP Boğazlıyan İlçe Başkanı Ali Akol, Boğazlıyan Belediye Başkan Yardımcısı Feramuz Bozoğlu, İl Genel Meclis Üyesi Mikayil Demir, Boğazlıyan İlçe Tarım Müdürü Ümmiye Saygın Çelik, Doğu Türkistan Milli Meclisi Koordinatörü Abdülkadir Tümtürk ve Avrupa Yozgatlılar Federasyonu Türkiye Temsilcisi Emirhan Aydoğmuş ile birlikte 300’e yakın misafir katıldı.

Avrupa Yozgatlılar Federasyonu Başkanı ve Özler Birlik Derneği Avrupa Koordinatörü Veysel Filiz, 3 yıldır köylerinin gelişimi için çaba gösterdiklerini ancak karşılığında bir çok haksızlığa uğratıldıklarını savundu.

“Bizler köyümüzün insanı hak ettiği hizmetlere kavuşsun, yurtdışındaki hemşehrilerimiz köylerine gelmekte motive olsunlar, yol, su, elektrik, çöp gibi sorunları kalmasın isteriz” diyen Filiz, “Sosyal etkinliklerle köyümüze gelmekten vazgeçmiş olan en az 30 gencimizi Festivalimiz sayesinde yeniden kazandık, insana yatırım her şeyden önemli, insanlarımızın komşuluk ve akrabalık bağları güçlenmeli. Fitnenin, fesatlığın ve hasetin olduğu yerde bereket ve rahmet olmaz” dedi.

Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar ise, Özlerlileri sevdiğini ve bu sevginin karşılıklı olduğunu bildiği için Özler’e bir teklifi olduğunu müjdeledi.

Başkan Coşar, şunları aktardı.

“Çalapverdi, Bahariye, Esentepe ve Özler Köylerinin daha iyi hizmete kavuşmasına yönelik çalışmalar tamamlanmakta ve bir referandumla bu süreç netleşecek. Buna benzer Yukarı Hasinli Köyünde yaşanan bir süreç olacağını ve mahalle kararı verildiğinde  Özler Fetih ve İrşad olarak iki mahalleye kavuşacak. Belediye olduğu dönemde imar planı yapılmış olan Köyün böylece yol, su, çöp toplama, kanalizasyon ve doğalgaz hizmetlerinden faydalanmasının daha kolay olacak. Özler’e İtfaiye aracı, Greyder, Çöp toplama aracı gibi olanaklar da verilecek.”

Başkan Coşar, Özler’in bu hizmetlere kavuşmasına köy halkının karar vereceğini belirterek, “Siz karar verin, bu yükü biz üstlenmeye hazırız” dedi.

AK Parti Yozgat İl Başkanı Çelebi Dursun da Özler’in Boğazlıyan’ın mahallesi olması yönündeki düşüncelerin çok yerinde olduğuna inandığını ifade ederek, “Bunun Boğazlıyan’a yükü 10 lira ise ben bu hizmetin gelmesi için 20 lira bulmaya hazırım” dedi.

Avrupa Yozgatlılar Federasyonu’nun Almanya’da bir önceki hafta düzenlenen iftar programına katıldıklarını hatırlatan Dursun, “Orada Özlerlilerin köylerine ve memleketlerine bağlılıklarını gördüm, takdir ettim ve bu samimiyet karşısında duygulandım. Bu akşam da bu samimiyetin ve birlikteliğin yakalandığını gördüm. Özler için ne gerekiyorsa yapacağız” ifadelerinde bulundu.

-“MAHALLE OLARAK BAĞLANMA SÜRECİNİN İŞLEME KONULMASI BEKLENİLİYOR”

Özler’in Boğazlıyan’a mahalle olarak bağlanma sürecini başlatacak girişimin ise Köy Muhtarı İsmail Erciyas tarafından önümüzdeki günlerde işleme konulması beklenilirken, Kayseri’de yakın bir zamanda kurulan ve Fetih Mahallesi sakinlerinden oluşan Kayseri Özlerliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, köylerinin Boğazlıyan’ın mahallesine dönüşmesine karşı özellikle sosyal medya ağırlıklı bir kampanya başlattığı ancak son kararı ise önümüzdeki haftalarda Özlerlilerin vereceği ifade edildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM