• DOLAR
  13,4358
  %0,08
 • EURO
  15,2611
  %0,11
 • ALTIN
  794,51
  %-0,10
 • BIST
  2.042,89
  %0,04
Özler’de Örnek Proje

Özler’de Örnek Proje

“Köyümüzün temizliğine sen de var mısın?” sosyal sorumluluk projesi kapsamında Özler Köyü’nde 300 kg. atık çöp toplanarak sokaklar pırıl pırıl oldu.

Özler Birlik Derneği Gençlik Kolları’nın girişimiyle başlatılan ve Boğazlıyan Kaymakamlığı’nca desteklenen “Köyümüzün temizliğine sen de var mısın?” sosyal sorumluluk projesi Özler Köyü’nde gerçekleşti. Belde halkı, gurbetçiler ve 40’a yakın gencin katıldığı temizlik çalışması kapsamında 300 kg. çöp sokaklardan toplandı.

Özler Birlik Derneği Gençlik Kolları’nın girişimiyle başlatılan ve Boğazlıyan Kaymakamı Davut Sinanoğlu, tarafından desteklenen “Köyümüzün temizliğine sen de var mısın?” adlı sosyal sorumluluk projesi Özler’de gerçekleşti.

40’a yakın gencin katıldığı temizlik çalışması Özler Köyü’nün tamamını kapsadı.

Samet Karayılmaz ve Bilal Şahin, köyde sokağa çöp atma konusunda biraz duyarsızlığın olduğunu ve bu projeyle sokağında çöp olmayan tertemiz bir köy ümit ettiklerini belirterek, “Avrupa’dan gelerek tatilimizin bir kısmını köyümüzde geçiriyoruz. Yaşadığımız Avrupa ülkelerinde sokağa çöp atılmıyor. Türkiye’de ise bu kadar memleket sevgisinden bahsedilmesine rağmen gelişi güzel sokaklara atılan çöplere ve çevre temizliğine dikkat edilmemesine üzülüyoruz” ifadelerinde bulundular.

Yaklaşık 300 kg. çöpün sokaktan toplandığı Özler’de bu örnek çalışmaya katılan gençlere sertifikalarını Özler Birlik Derneği Başkanı Coşkun Babayiğit, takdim etti.

Temizliğin her şeyden önce bir Ahlak meselesi olduğunu söyleyen Başkan Babayiğit, bu girişime destek olan gençleri kutladı.

Özler’de birlik ve beraberliğin, birlikte yaşama kültürünün, çevreyi temiz tutma ve koruma ahlakının gençler ile hayata geçeceğine inandıklarını da dile getiren Başkan Coşkun Babayiğit, yönetim olarak bu ve benzer projelere daima destek olacaklarını sözlerine ekledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM