• DOLAR
  13,4358
  %0,08
 • EURO
  15,2611
  %0,11
 • ALTIN
  794,51
  %-0,10
 • BIST
  2.042,89
  %0,04
Özlerliler Kayseri’de Buluştu

Özlerliler Kayseri’de Buluştu

İlçemize bağlı Özler Köyünde faaliyetlerini sürdüren Özler Birlik Derneği üyeleri, genişletilmiş istişare toplantısında bir araya geldi. Başkan Coşkun Babayiğit; birlik ve beraberlik vurgusuna işaret ederek, “Derneğimizin sosyal dayanışma faaliyetleri artırılacak. Ayrıca; 2019 yılında Boğazlıyan Özler Köyü ve Kayseri’de de çeşitli etkinlikler düzenleyeceğiz” dedi.

Boğazlıyan’ın Özler Köyünde faaliyetlerini sürdüren Özler Birlik Derneği Kayseri Radisson Blu Hotel’de Genişletilmiş İstişare Toplantısı yaptı. Toplantıya Yurtdışında bulunan dernek temsilcileri Avusturya, Almanya, Hollanda, İsviçre, Belçika ve Fransa’dan video konferans aracılığıyla katkı sundular.

Avrupa ve İstanbul temsilcilerinin de katıldığı toplantının açılış değerlendirmelerini yapan Başkan Coşkun Babayiğit 2018 faaliyet raporunu sunarak çalışma arkadaşlarını tebrik etti. Birlik vurgusuna işaret eden, Başkan Babayiğit, her türlü zorluğa rağmen yıkılmayan, bükülmeyen ve yamulmayan bir yönetime sahip oldukları için son derece minnettar olduğunu belirtti.

2019 projelerinin karara bağlandığı toplantıda en önemli gelişme, Özler Birlik ve Beraberlik Festivalinin 03-04 Ağustos 2019 tarihinde yapılması doğrultusunda alınan karara ilişkin oldu.

Ayrıca, Kayseri’de yoğun bir Özlerli nüfusun ikamet etmesi nedeniyle Geleneksel Arabaşı Gecesinin Kayseri’de 19 Ocak 2019 tarihinde yapılmasına karar verildi.

Derneğin sosyal dayanışma faaliyetlerinin artırılması için bir yardım fonunun oluşturulmasına ve öğrencilere burs verme olanaklarının araştırılmasına karar verilen toplantıda, Özlerin ve Özlerlilerin menfaatlerinin temel ilke olduğu hatırlatıldı.

Ayrıca, Derneğin geleneksel programlarına devam edilmesi kararlaştırdı ve bu doğrultuda Gezi turlarının bu yıl farklı alternatiflerle sunulacağı belirtildi. Ramazan İftar Programının 03 Haziran 2019 Salı akşamı Özler Köyü Sosyal Yaşam Alanında düzenleneceği belirtildi. Muhtarlık seçimleri sonucunda hizmet faaliyetlerinin hızlandırılacağını söyleyen yöneticiler, bizim için esas olan Birlik ve Beraberliktir, diyerek toplantıya son verdiler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM