• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
PARKLAR ÇOCUKLAR İÇİN YENİLENİYOR

PARKLAR ÇOCUKLAR İÇİN YENİLENİYOR

Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar’ın talimatları ile ilçedeki park sayısını her geçen gün artırırken, bir yandan da mevcut parklardaki yenileme çalışmalarını sürdürüyor. Son bir ayda yapılan çalışmalar sonucunda çok sayıda park yumuşak zemine kavuştu. Kaplanan bölümler düşme ve yaralanmalara karşı çocuklara koruma sağlıyor.

İlçemizde çocuk oyun gruplarının bulunduğu parklarda gerçekleştirilen çalışmalarla, yumuşak dolgu malzemesi olan kauçuk döşenerek daha kaliteli bir yaşam sunuluyor. Alt yapıdan üst yapıya, istihdamdan eğitime, spor ve kültür sanata kadar her alanda dev yatırımlarla ilçenin cazibe noktası haline gelmeye devam eden Belediye Başkanı Gökhan Coşar’ın çalışmalarıyla Boğazlıyan’da bulunan parklarda vatandaşların hem daha rahat yürüyüş yapabilmesi, hem de çocukların beton zeminde yaşayabileceği olası tehlikelerin önüne geçmek amacıyla, yeni zemin malzemeleri kullanılıyor. Yerin yapısını yumuşak bir hale getiren kauçuk malzeme, çocukların adım attığı parkların kalitesini de artırıyor.

-“COŞAR; TALİMAT VERDİ”-

Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar’ın talimatları ile ilçedeki park sayısını her geçen gün artırırken, bir yandan da mevcut parklardaki yenileme çalışmalarını sürdürüyor.

Bu kapsamda; İlçede bulunan 25 adet park alanında yaklaşık 4500 M2 çocuk oyun alanları yumuşak zemin döşemesi ile düzenlendi.

Belediye ekipleri tarafından yenilenen çocuk oyun parklarında oyun gruplarının montajı ile birlikte zeminlerinde de kauçuk malzeme ile kaplama yapılıyor. Yürütülen çalışmalar kapsamında parklarda çocukların daha rahat ve güvenli ortamlarda oyun oynayarak keyifli zaman geçirmeleri amacıyla daha önce kum olan çocuk oyun grubu alanlarının zeminine kauçuk döşeniyor.

Belediye Başkanı Gökhan Coşar, “İlçemiz genelindeki tüm parklarımızı ve yollarımızı adeta ince ince dokuyor, her alanda hizmetlerimize devam ediyoruz” dedi.

“Durmadan yorulmadan çocuklarımızın ve hemşehrilerimizin keyifli ve güzel vakit geçirebilecekleri yeni parkımız çok güzel oldu” diyen Coşar, açıklamasında; İlçede bulunan mevcut tüm parklarda da yenileme çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.

Coşar, dinlenme ve buluşma mekânı haline gelen parklarda titiz bir çalışma yürütüldüğünü belirterek, temiz ve düzenli parklarda hizmet vermenin önemini vurguladı, şunları aktardı.

“Bu kapsamda çocuk oyun gruplarının bulunduğu alanlarda kauçuk zemin kaplama çalışmalarına devam eden ekiplerimiz, çocukların en ufak bir düşme anında yara almalarını engellemek için önlem alıyor. Parklarımızda gerçekleştirilen çalışmada, çocuk oyun gruplarının bulunduğu alanlar kauçuk zeminle kaplanıyor. Kısa sürede tamamlanması planlanan çalışmaların ardından çocuklarımız daha güvenli, temiz ve sağlıklı parklarda oyun oynayıp doyasıya eğlenecek. Vatandaşlarımızın huzur içerisinde kullanabilecekleri alanlar oluşturmak için gece gündüz demeden çalışıyoruz. ”

Yürütülen çalışmalar özellikle çevre sakinleri tarafından memnuniyetle karşılanıyor.      Çocukların hoşça vakit geçirdikleri alan olan çocuk oyun parkının daha estetik ve kullanışlı hale getirilmesi için başlatılan çalışmaların en kısa sürede tamamlanması bekleniyor. (Erol TARİKCİ)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM