• DOLAR
  13,4358
  %0,08
 • EURO
  15,2611
  %0,11
 • ALTIN
  794,51
  %-0,10
 • BIST
  2.042,89
  %0,04
Polisler Uyardı!

Polisler Uyardı!

Boğazlıyan İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polis ekipleri, vatandaşları sahte çilingir ve kış ayı dolayısıyla karbonmonoksit zehirlenmelerine karşı uyardı.

Esnaf olduğunu belgeleyemeyen, sertifikası olmayan çilingirlere evinizi teslim etmeyin.

Boğazlıyan İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polis ekipleri, dağıttıkları broşürler ile vatandaşları ‘Sahte anahtarcı’ ve ‘çilingirci’ ile ‘karbonmonoksit’ zehirlenmeleri konusunda uyardı.

Boğazlıyan da vatandaş ve esnaflara broşür dağıtan Toplum destekli Polis ekipleri vatandaşları hırsızlık olaylarına karşı uyardı. Anahtar çoğaltma ve kilit değişimi gibi konularda Anahtarcılar, Kilitçiler ve Çilingirciler Odasına kayıtlı meslek mensuplarının dışındaki ruhsatsız kişilere karşı uyarılarda bulunan ekipler, Sahte çilingircilerin, ilgili olmayan işyerlerine konulan makineler ile anahtar çoğaltan ikinci iş olarak anahtarcılık çilingirlik yapanlara kapı açtırmak, anahtar çoğaltmanın da güvenlik açısından sakıncalı olduğunu belirten broşür dağıttı.

Broşürde ayrıca kasa anahtarı yaptığında ev ve otomobilin kapısı açtırıldığında çilingir tarafından tutanak tutulması gerektiğini belirtilirken, 15 yaşından küçüklere anahtar yapılmasının yasak olduğunu anlatan ekipler, 16 yaşından küçüklerin çilingir olarak görevlendirilmesinin sakıncalı olduğunu ve bina giriş kapılarının her zaman kapalı olmasına dikkat edilmesi gerektiği vurgulandı.

-“KARBONMONOKSİT ZEHİRLENMELERİ”-

İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polis ekipleri, kış ayları nedeniyle vatandaşları soba yakımı, soba kurulumu ve karbonmonoksit zehirlenmelerine de karşı uyardı.

Ekipler, doğru soba yakımı, olabilecek karbonmonoksit zehirlenmelerinde nasıl bir yol izleneceği gibi konularda halkı broşürlerle bilgilendirmeye devam ediyor.

Mevsim şartlarına göre rüzgarlı havalarda soba yakımına dikkat edilmesi, sağlıklı soba kurulumu, sobaların her zaman üstten yakılması, yatarken sobaya kömür eklenmemesi, bacaların temizliği, olabilecek karbon monoksit zehirlenmelerinde ortamın havalandırılması gibi konularda dikkatli olunması konusunda vatandaşlara uyarılarda bulundu.

Yapılan bu uygulamalarda hem hırsızlık olaylarının hem de doğru soba kullanımının anlatılması, karbonmonoksit kaynaklı zehirlenme ve ölüm olaylarının engellenmesi amaçlandığı ifade edildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM