• DOLAR
  %0,03
 • EURO
  %0,58
 • ALTIN
  %0,89
 • BIST
  %1,00
POMEM EĞİTİME BAŞLADI

POMEM EĞİTİME BAŞLADI

Kurulduğu günden bu yana birçok polis yetiştiren Yozgat Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) 27. Eğitim Öğretim Dönemi başladı.

Yozgat Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nde (POMEM) 27’inci eğitim dönemi düzenlenen törenle ile başladı. Okulda ilk dersi Yozgat Valisi Ziya Polat verdi. Polat, “Öncelikle giydiğiniz üniformaya saygınız olacak ve çok seveceksiniz. Bu üniforma için gerektiğinde sizden öncekiler gibi toprağa düşmeyi şehit olmayı, o imanı, o inancı içinizde yaşayacaksınız ve yaşatacaksınız. Bu millete hizmet yolunda her zaman en önde devletin sahadaki bireyleri olarak vatandaşla birebir ilişki içerisinde olan kardeşlerimiz olarak bu millete sevdalı olacaksınız, bu devlete sevdalı olacaksınız” dedi.

Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Öğrencilerden Zeynep Arslan,  Günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. POMEM’e hazırlanırken, gelirken ve mülakatta yaşadığı heyecanı anlatan Arslan, şimdi polis olacağı için çok mutlu ve gururlu olduğunu söyledi.

Yozgat Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Zafer Kişi ise, Türkiye’nin dört bir yanında Yozgat’a polis olabilmek için gelen genç öğrencilerin heyecanlarını anladığını dile getirdi, bir polisin nasıl olması gerektiğini ve 27’inci eğitim döneminde 812 polis adayının 8 ay eğitim göreceğini kaydetti.

Konuşmaların ardından Yozgat Valisi Ziya Polat öğrencilerin ilk dersini verdi. Vali Polat, yeni eğitim yılının hayırlı olmasını dilediği konuşmasında; Polis adaylarına seslendi.

Polat, şunları söyledi.

“Öncelikle giydiğiniz üniformaya saygınız olacak ve çok seveceksiniz. Bu üniforma için gerektiğinde sizden öncekiler gibi toprağa düşmeyi şehit olmayı, o imanı, o inancı içinizde yaşayacaksınız ve yaşatacaksınız. Bu millete hizmet yolunda her zaman en önde devletin sahadaki bireyleri olarak vatandaşla birebir ilişki içerisinde olan kardeşlerimiz olarak bu millete sevdalı olacaksınız, bu devlete sevdalı olacaksınız. Göreve başladıklarında vatandaşla iç içe olacaksınız. Vatandaşa suçlu olarak bakmamalarını, vatandaşın bizim ağabeyimiz, komşumuz, büyüklerimiz olarak bakılması gerekir.”

Bu toplumun her kesimine yakın olmak zorunda olduklarının da değinen Vali Polat, “Devletin emrinde milletin hizmetinde olacağız, devletin dışında hiçbir kişi ve gruptan emir almayacağız. İnşallah buradan çok iyi bir şekilde mezun olup devlete hizmet etmeye devam edeceksiniz” ifadelerinde bulundu.

Törene, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uçak, Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, İl Emniyet Müdürü Murat Esertürk ve İl Jandarma Komutanı Albay Halil Başer katıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM