• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
PROF. DR. BÖYÜKATA’YA ONUR ÖDÜLÜ

PROF. DR. BÖYÜKATA’YA ONUR ÖDÜLÜ

Yozgat Bozok Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi’nin değerli öğretim üyesi olan Prof. Dr. Mustafa Böyükata, prestijli ‘Türk Fizik Derneği 2023 Onur Ödülü’ne layık görüldü. Ödül, Türk Fizik Derneği tarafından düzenlenen 39. Uluslararası Fizik Kongresi’nde kendisine takdim edildi.

Herodot Kültür Merkezi’nde Bodrum Belediyesi’nin ev sahipliğinde 31 Ağustos – 4 Eylül 2023 tarihleri arasında gerçekleşen kongreye, dünya genelinden 514 bilim insanı ve öğrenci katıldı. Kongre, 189 sözlü bildiri ve 64 poster bildirinin sunulduğu önemli bir platform olma özelliği taşıdı.

Prof. Dr. Mustafa Böyükata, Türk Fizik Derneği’nin bilim kurulu tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda Türk Fizik Derneği 2023 Onur Ödülü’ne layık görüldü. Ödülünü TENMAK Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Uğur Çevik, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tahir Güllüoğlu, Avrupa Fizik Derneği Başkanı Prof. Dr. Luc BERGÉ ve Türk Fizik Derneği Başkanı Prof. Dr. Baki Akkuş’un elinden aldı.

Rektör Prof. Dr. Evren Yaşar, Prof. Dr. Mustafa Böyükata’nın bu önemli ödülü kazanmasından dolayı gurur duyduklarını belirterek, bilim, teknoloji ve kalkınma alanlarında ülkeyi daha ileriye taşımak için Cumhuriyetimizin yüzüncü yıl dönümünde önemli katkılar sunacaklarına inandıklarını vurguladı.

Prof. Dr. Böyükata’nın bu prestijli ödülü, Yozgat Bozok Üniversitesi’nin bilimsel başarılarına bir yenisini ekliyor ve Türk bilim dünyasındaki katkılarını bir kez daha onurlandırıyor.

Prof. Dr. Mustafa Böyükata, uzun yıllardır fizik alanında yaptığı özgün araştırmalar ve akademik katkılarla bilim dünyasında tanınan bir isimdir. Türk Fizik Derneği tarafından verilen bu prestijli ödül, onun bilim dünyasındaki etkileyici kariyerinin ve katkılarının bir yansıması olarak kabul ediliyor.

Bu prestijli ödül, Türk Fizik Derneği 39. Uluslararası Fizik Kongresi’nde fizik alanındaki en son gelişmelerin tartışıldığı, bilim insanlarının buluştuğu ve deneyimlerini paylaştığı önemli bir platformda verildi. Prof. Dr. Mustafa Böyükata’nın bu ödülü alması, Türk bilim dünyasına ve üniversitesine büyük bir gurur kaynağı oldu.

Yozgat Bozok Üniversitesi, bilimsel başarıları ve öğretim üyelerinin katkıları ile ülkenin eğitim ve araştırma alanındaki önemli kurumlarından biri olarak konumunu daha da güçlendirmeye devam ediyor. (Erol TARİKCİ)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM