• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
PROF. DR. YAŞAR; BAYRAĞI DEVRALDI

PROF. DR. YAŞAR; BAYRAĞI DEVRALDI

Bozok Üniversitesinin yeni Rektörü Prof. Dr. Evren Yaşar; “Ben Yozgatlı değilim ama Bozkırlıyım. Bu toprağın çocuğuyum. Devlet, millet ne demek bilirim. Yozgat Bozok Üniversitesi’ni doğru bir iletişimle bulunduğu noktadan Yozgat’ın dinamikleri ile birlikte çok daha güzel noktalara taşıyacağız” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Bozok Üniversitesi Rektörlüğü’ne atanan Gülhane kökenli tıp hekimi Prof. Dr. Evren Yaşar, görevi Prof. Dr. Ahmet Karadağ’dan devraldı.

Devir Teslim töreninde konuşan Üniversitenin eski Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, 2019 yılında devralınan emaneti en iyi şekilde ileri noktalara taşıdıklarına vurgu yaptı.

Prof. Dr. Evren Yaşar, Bozok Üniversitesi Rektörlüğü’nü Devraldı

Bozok Üniversitesi’nin yeni Rektörü Prof. Dr. Evren Yaşar, görevi Prof. Dr. Ahmet Karadağ’dan devraldı. Göreve atandığı gün yaptığı konuşmada duygularını paylaşan Prof. Dr. Yaşar, “Ben Yozgatlı değilim ama Bozkırlıyım. Bu toprağın çocuğuyum. Devlet, millet ne demek bilirim. Yozgat Bozok Üniversitesi’ni doğru bir iletişimle bulunduğu noktadan Yozgat’ın dinamikleri ile birlikte çok daha güzel noktalara taşıyacağız” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Bozok Üniversitesi Rektörlüğü’ne atanarak göreve başlayan Gülhane kökenli tıp hekimi Prof. Dr. Evren Yaşar, devir teslim törenindeki konuşmasında, Üniversitenin eski Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ ve ekibinin gösterdiği çaba ve gayretlerle ileri noktalara taşınan emaneti devraldığını belirtti. Prof. Dr. Yaşar, Yozgat Bozok Üniversitesi’nin daha da geliştirilmesi için bir ekip çalışması içinde olacaklarını vurgulayarak, “Hiç bir şeyi tek başımıza yapmayacağız. Ben de bunun sözünü sizlere veriyorum.” şeklinde konuştu.

Prof. Dr. Evren Yaşar, Yozgat Bozok Üniversitesi’ni daha da ileriye taşımak için çalışacaklarını ve bu süreçte Yozgat’ın dinamiklerini etkin bir şekilde kullanacaklarını dile getirdi. Ayrıca, hastane başta olmak üzere diğer branşlarda da yöneticilik tecrübelerini en verimli şekilde kullanacağını belirtti. Üniversite rektörlüğünün çok özel bir makam olduğunu ifade eden Prof. Dr. Yaşar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a duyduğu memnuniyeti ve teşekkürlerini iletti.

Prof.Dr. Yaşar konuşmasının devamında; “Ben  Yozgatlı değilim ama Bozkırlıyım. Bu toprağın çocuğuyum. Devlet, millet ne demek bilirim. Allah devletimize, milletimize,  memleketimize  zeval vermesin.  İyi çalışmaların peşinde koşmak lazım. Biz de o inançla geldik. Bu yapılan çalışmaların üzerine koyarak Yozgat Bozok Üniversitemizi ve Yozgatımızı daha ileriye nasıl taşırız ve daha çekici hale nasıl getirebiliriz, uluslararası düzeyde bunu nasıl başarabiliriz, bunun peşinde koşacağız. Ben bunun sözünü veriyorum. Ben Gülhane kökenli bir tıp hekimiyim. Bu coğrafyanın insanının  Yozgatlının neyi istediğini çok iyi biliyorum. Bu göreve bilerek geldim. Ama bunu tek başıma başaramayacağımı da biliyorum. Rektörümüzün ve daha önceki rektörlerimizin emeği ile ortaya konulan  güzel işleri devam ettirerek  Yozgat Bozok Üniversitesini  daha ileriye taşımanın çaba ve gayreti içerisinde olacağız ” şeklinde konuştu.

Prof. Dr. Ahmet Karadağ ise yaptığı konuşmada, 2019 yılında devraldığı görevi en iyi şekilde ileri noktalara taşıdıklarını ve Yozgat Bozok Üniversitesi’nin ilin lokomotifi olarak şehre büyük katkılar sağlayacağına inandığını belirtti. Ayrıca, yeni Rektör Prof. Dr. Evren Yaşar’a muvaffakiyetler dileyerek desteklerinin her zaman yanında olacağını ifade etti.

Devir teslim töreninde Üniversitenin eski Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Rektör Prof. Dr. Evren Yaşar’a rektörlük cübbesini giydirerek çiçek ve hediye takdiminde bulundu.

Yeni Rektör Prof. Dr. Evren Yaşar’ın liderliğindeki Bozok Üniversitesi’nin, eğitim, bilim, sağlık ve sosyal alanda yapacağı çalışmalar, Yozgat’ın ve bölgenin kalkınmasına katkı sağlayacak. Üniversitenin ve Prof. Dr. Yaşar’ın bu hedefe ulaşmak için göstereceği çaba ve gayretler, Yozgat halkının ve ülkenin geleceği için önemli bir adım olarak değerlendirildi.

Rektörlük makamına atanan Prof. Dr. Evren Yaşar’ın, Gülhane kökenli bir tıp hekimi olarak Yozgat Bozok Üniversitesi’ne atanmasının, Yozgatlılar arasında gurur ve heyecanla karşılandığı, Yozgat halkı, kendi topraklarından olmasa da Bozkırlı kimliğiyle Prof. Dr. Yaşar’ın şehre katkı sağlayacağına olan inancını dile getirdi. (Erol TARİKCİ)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM