• DOLAR
  %0,08
 • EURO
  %0,32
 • ALTIN
  %-0,24
 • BIST
  %-0,63
PROJELERDE REKOR YIL

PROJELERDE REKOR YIL

Boğazlıyan’ın da bulunduğu bölgelerde tarım ve hayvancılığa katkı sağlayacak olan Konya Ovası Projesi kapsamında 15 proje için 7 Milyon 569 Bin lira ödenek ayrıldı. Boğazlıyan’da “Kop İle Meslek Edin Hayattan Kop’ma” ve “Boğazlıyan Kop Bölgesinde Akıllı Tarım İle Toprak Analizi” projelerine destek verilecek.

Tarım ve Orman İl Müdürü Tanju Özkaya, “2020 yılında Yozgat il ve ilçe müdürlükleri tarafından kop bölge kalkınma idaresi başkanlığına 45 adet proje sunulmuş olup, 15 adet proje kabul edilmiştir. KOP illeri içine dahil edildiğimiz 2016 yılından beri ilk defa bu kadar çok proje sunulmuş ve kabul edilmiş olup rekor sonuca ulaşılmıştır” dedi.

İlde uygulanacak 15 proje için 7.569.597 TL ödenek ayrıldığını belirten Özkaya, “Bu kapsamda Yozgat merkezde uygulanmak üzere 3.156.351 TL ödenek aktarılacaktır. Yozgat Merkezde uygulanacak 5 projenin sözleşme protokollerini Kop Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı adına koordinatör M. Ümit Yorgancılar tarafından imzalanmıştır” diye konuştu.

Özkaya, “l Müdürlüğü Proje Birimi ve ilçelerde bu konuda  görevli çalışan teknik personele üstün  gayret ve emeklerinden dolayı teşekkür etti. Proje hazırlama ve proje uygulama sürecinde desteklerini esirgemeyen KOP İdaresi Başkanlığına şükranlarını sunan Özkaya, İl genelinde tarım ve hayvancılığa katkı sağlayacak projeleri ise şu şekilde açıkladı.

“Akdağmadeni Kop İle Sirkesiz Turşu, Boğazlıyan Kop İle Meslek Edin Hayattan Kop’ma, Boğazlıyan Kop Bölgesinde Akıllı Tarım İle Toprak Analizi, Çandır Kop’la İstiridye Mantarı Üretiyorum Refaha Kavuşuyorum, Çayıralan Üretim Yolunda Kop’la Makineleşme, Çekerek Kop İle Çekerek Bağcılığını Geliştirme, Merkez Kop Seraları İle Birim Alandan Yüksek Gelir, Merkez Kop İle Yozgat’ta Koyun Yıkama Makinelerinin Yaygınlaştırılması Merkez Kop İle Sürü Refahını Artırma, Merkez Kop İle Birlikte Temiz Tohum Güvenli Gelecek Merkez Kop İle Tohum Yönetimi, Sarıkaya Kop İle Koyun Yıkama Makinelerinin Yaygınlaştırılması Sorgun Kop İle Tarladan Sofraya Bakliyat Paketleme Tesisi, Yerköy Kop Bölgesinde Modern Bağcılığın Geliştirilmesi ve Yerköy Yerköy’ün Kadınları Seralarla Buluşuyor.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM