• DOLAR
  %0,13
 • EURO
  %0,19
 • ALTIN
  %-0,28
 • BIST
  %2,70
PROJELERE ORAN’LI DESTEK

PROJELERE ORAN’LI DESTEK

Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) Yozgat, Kayseri ve Sivas’ta illerin ve bölgenin genel olarak ekonomisine, sosyal ve kültürel hayatına katkı sağlayacak projeleri değerlendirirken, ülke ekonomisine ve illerin ekonomisine katkı sağlayacak projelerin tamamını değerlendirip, bunlardan uygun görülenlere maddi katkı sağlıyor.

Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) Yönetim Kurulu Toplantısı, Kayseri Valisi ve ORAN Yönetim Kurulu Başkanı Şehmus Günaydın başkanlığında Sivas’ta toplandı.

Sivas Valiliği Vali Ahmet Muammer Bey Salonu’nda gerçekleşen toplantıya; Kayseri Valisi ve Ajans Yönetim Kurulu Başkanı Şehmus Günaydın, Sivas Valisi Salih Ayhan, Yozgat Valisi Kadir Çakır, Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, Sivas İl Genel Meclis Başkanı Sedat Özata, Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy, Sivas TSO Başkanı Mustafa Eken, ORAN Genel Sekreteri Ahmet Emin Kilci katıldı.

-“PROJELERİN TAMAMINI DEĞERLENDİRİYORUZ”-

Ajansın Ocak ayı toplantısını gerçekleştirmek üzere bir araya geldiklerini ifade eden Kayseri Valisi ve Ajans Yönetim Kurulu Başkanı Vali Günaydın, “Toplantımız ile hem illerimizin hem de bölgenin genel olarak ekonomisine, sosyal ve kültürel hayatına katkı sağlayacak projeleri değerlendireceğiz. Ajans olarak ülkemizin ekonomisine illerimizin ekonomisine katkı sağlayacak projelerin tamamını değerlendiriyoruz. Bunlardan uygun gördüklerimize ajans olarak maddi katkı veriyoruz. Ayrıca bu projeler için kamu kurumlarımızdan da gerekli her türlü desteği veriyoruz ve vermeye de devam edeceğiz” dedi.

-“ORAN; BAŞARILI İŞLERE İMZA ATTI”-

Ajansın hedefini de dile getiren Günaydın, “Ajanslarımız ile bölgeler arasındaki kalkınmışlık farkını asgariye indireceğiz. Ajanslarımızın böyle bir görevi var, böyle bir önemi var. ORAN, şimdiye kadar çok başarılı işlere imza attı bundan sonra da inşallah gerek firmalarımızın, gerek kurumlarımızın bize getirdikleri projeler hem ülkemizin ekonomisine hem illerimizin ekonomisine katkı verecek. Bizleri yukarı taşıyacak bütün projelere destek vermeye hazırız.” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM