• DOLAR
  %0,09
 • EURO
  %1,11
 • ALTIN
  %0,73
 • BIST
  %1,17
PROJELERİN DESTEKÇİSİYİZ

PROJELERİN DESTEKÇİSİYİZ

eTwinning Projesi Belge takdim töreni gerçekleştirildi. Vali Ziya Polat; “Projelerin sadece kağıt üzerinde değil, çocuklarımızın kalbine dokunmasını istiyoruz. Yavrularımızın kalbine dokunacak her türlü projenin yanındayız. Projeye emek veren, yüreğini koyan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü öncülüğünde Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen eTwinning Projesi Belge takdim töreni gerçekleştirildi.

Valilik konferans salonunda düzenlenen programa Vali Ziya Polat ile birlikte İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, ilçe milli eğitim müdürleri ve öğretmenler katıldı.

Eğitimin önemine değinen Vali Ziya Polat, konuşmasında; eğitimin sadece öğretmenlere değil devlet ve kamu hizmeti yürüten bütün herkesin bu sorumluluğu taşıması gerektiğini belirterek, eğitimi aylarca ve yıllarca konuşmanın değil konuşulanların sahaya yansıtılması gerektiğini söyledi.

Vali Polat; “Bizim amacımız 450 okulumuzda hepsinin bu projenin hayata geçmesi. Projelerin sadece kağıt üzerinde değil öğretmen arkadaşlarımızın yaptıkları projeleri çocuklarımızın kalbine dokunacak projeler istiyoruz” dedi.

Yapılan projeler için bütün öğretmenlere teşekkür eden Vali Polat, ” Projeleri yaparken zorlanıyoruz belki ama öğretmen arkadaşlarımızın her zaman emrindeyiz. Vali olarak bu şehrin eğitime yavrularımızın kalbine dokunacak her projenin sonuna kadar yanınızdayız. İl ve İlçe milli eğitim müdürlükleri olarak öğretmen arkadaşlarımızın önlerini açın bütün imkanları sağlayın. Proje yapmak için yola çıkan arkadaşlarımızın zorlandığını biliyoruz o zorlukları aşmak bizim görevimiz. Siz yeter ki yiğitler şehri Yozgat için Yozgat’ın evlatları için proje üretin” diye konuştu.

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı ise, bilimin ışığında yapılan projelerin, öğretmen ve öğrencilerin ufkunu genişletmeye, kendini geliştirmeye ve merak duygusu uyandırarak farklı alanlara yönelerek geleceğin teminatı çocukların kendi yeteneklerini keşfetmesi ve keşfettikleri bu yetenekler doğrultusunda bir yol haritası çizmelerine büyük fayda sağlayacağını kaydetti.

2009 yılı itibariyle Milli Eğitim Bakanlığının Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünün Ulusal Destek Servisi koordinesinde yürütülen eTwinning projelerinin okul öncesinden Ortaöğretim kurumlarındaki öğretmen ve öğrencilerin yararlandığı bu değerli platformda 91 öğretmene Kalite Etiketi Belgesi, 78 okul Müdürüne ise kurumları adına kalite etiketi Levhası ve belgelerinin takdim edileceğini belirten Yazıcı, “Hedefimiz, bu sayıyı daha da yükselterek öğretmen ve öğrencimizi projelere dahil edip proje hazırlamaları noktasında eğitmek ve motive etmektir. Belge almayı hak eden okullarımızın yöneticilerini, öğretmenlerimiz ile birlikte projelere dahil olan öğrencilerimizi tebrik ediyor, ‘Sevdamız eğitim’ sloganıyla eğitimin tüm süreçlerinde bizlerden desteklerini esirgemeyen sayın valimize, destekleri için sayın belediye başkanımıza, sayın rektörümüze ve müdürlüğümüz ar-ge birimine teşekkür ederim” açıklamasında bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM